Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshop tance vedl zdejší úspěšný absolvent

Umělecký tanec je především dívčí zálibou. Nicméně v sále základní umělecké školy je možné vidět i chlapce, a to i dosti úspěšné. Důkazem toho byl taneční workshop, který vedl jeden z bývalých absolventů školy.

Michal Toman je absolventem tanečního oboru novojičínské Základní umělecké školy. A tanci se chce věnovat i jako své profesi. V současné době dokončuje Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

“Abych vracel svému městu a své ZUŠ, co mě naučila, tak se domlouvám s mou bývalou učitelkou Anitou Váhalovou a pořádám tady seminář pro studenty Základní umělecké školy v Novém Jičíně,” uvedl Michal Toman, student Vysoké školy múzických umění v Bratislavě.

Spolu s taneční partnerkou ze Slovenska připravuje lekce baletu i současného tance, třeba i s prvky Capoeiry.   

“Jsou to vlastně workshopy o tom, jak funguje váha a opora,” doplnila Rebecca Smudová, studentka Vysoké školy múzických umění v Bratislavě

“My se snažíme, aby ty workshopy byly úplně něco jiného než co děláme ve vyučování. Rebecca během osmi hodin dětem nabídla čtyři oblasti od klasiky po modernu až po improvizaci, takže si myslím, že to bylo pestré a že si to děti užily,” sdělila Anita Vahalová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.   

Vytrvalostí a naplněním touhy jít za svým snem dnes může být Michal Toman vzorem i pro další chlapecké tanečníky, i když jich není mnoho.

“Asi každý kluk si tady projde tím, že když tady chodí do ZUŠ na balet tančit, tak to poslouchá ze všech stran ve škole a podobně, ale ta doba pomine a já si poslední roky vyloženě užívám,” pousmál se Michal Toman.  

“Ze začátku to bylo dost divné, dost jsem se styděl, ale teď už mě berou jako svého kamaráda a tanečního partnera, takže je to v pohodě,” potvrdil Petr Žitník, ZUŠ Nový Jičín.  

V novojičínské umělecké škole je alespoň jeden kluk v téměř každém ročníku. Před třemi lety tu měli dokonce chlapeckou třídu.

“Chci tancovat a proto jsem začal chodit do baletu,” svěřil se jeden z nejmenších tanečníků Martin Ferraris, ZUŠ Nový Jičín.  

“Je fakt, že pokud vydrží, tak většinou ti kluci jsou strašně šikovní a mají i úspěchy,” podotkla  Anita Vahalová, učitelka tanečního oboru ZUŠ Nový Jičín.

Zkušenosti z workshopu mohli tanečníci zúročit na závěrečném večeru v Beskydském divadle. Vrcholem prezentace byl chlapecký duet.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail