Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus zve na Blecha cup a deskové hry

Středisko volného času Fokus pořádá další ročník soutěže ve sportovním skákání přes švihadlo. Speciálním hostem Blecha cpu bude rope skippingová mistryně světa.

Klub Between Střediska volného času Fokus připravuje 5. ročník Blecha cupu, tedy soutěže ve sportovním skákání přes švihadlo. Do Nového Jičína se sjedou nejlepší rope skippingové kluby z České republiky a ze Slovenska.  

 Blecha cup je soutěž ve freestylovém a v rychlostním skákání přes švihadlo. Letos jsme si navíc dovolili úžasný bonbonek, přijede mistryně světa Adrien Banhegyi, její sestra, která vystupovala s Cirque de Soleil, s nimi ještě jejich kamarád z Francie, mistr Evropy,” zdůraznila Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Celodenní akce proběhne v sobotu 26. ledna v basketbalové hale na bazéně od devíti hodin ráno. Domácí klub bude obhajovat několik zlatých medailí.

“Jelikož je to pátý ročník, tak sem zavítají i naše největší rivalky Rebels z Prahy a opět přijede i náš spřátelený klub z Bratislavy,” dodala Dana Dokládalová.

V neděli po Blecha cupu proběhne ještě kurz v rope skippingu s mistryní světa slovensky hovořící Maďarkou Adrien Banhegyi. Workshop bude jen pro dopředu zaregistrované zájemce.

Kromě velké show ve skákání přes švihadlo žije SVČ Fokus v těchto dnech také novou soutěží v deskových hrách. Jedná se přímo o pětiboj, který odstartoval v sobotu 19. ledna.

“Každý měsíc bude jedna desková hra. Proti sobě budou soutěžit šestičlenná družstva  a budou získávat body a po pěti deskových hrách se rozhodne o vítězi,” sdělil Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín.  

Ve čtvrtek 24. ledna se kreativci mohou vydat do Fokusu na další tvůrčí dílnu s Pavlou, tentokrát na téma textilní recyklohraní. O den později, 25. ledna, připravilo středisko volného času diskotéku pro mládež do 18 let. Školáci pak mohou ve Fokusu strávit i den pololetního volna pátek 1. února.

“O prázdninách nás čekají dvě akce, a to Prázdninový stolní tenis a Fokusácké deskohraní,” uzavřel nabídku Pavel Sedlář.

Podrobné informace o všech akcích najdou zájemci na webu a facebooku střediska Fokus.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy