Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klempíř z Nového Jičína se oddal realistické kresbě

Skrytou múzu v sobě může objevit kdokoliv. Třeba klempíř z Nového Jičína, který se před dvěma lety začal věnovat výtvarnému umění. Teď jeho realistické kresby vystavuje Beskydské divadlo.

Martin Krejčí z Nového Jičína je profesí klempíř. Před dvěma a půl lety ale začal volné chvíle trávit s tužkou v ruce a zjistil, že to není promarněný čas.  

“Pak přišel takový zlomový obraz, že jsem se naučil kreslit pleť a dostal jsem se k těm realistickým obrazům,” uvedl Martin Krejčí, autor kreseb.

Jeho uměleckým nástrojem je tedy sortiment  tužek a bílá akrylová barva. Nejraději vytváří portréty filmových postav podle fotografií a  vyhrává si s každým detailem.

“Na tyto části jsem použil 6B tužku, tu nejtmavší. Tady je světlejší tužka. Jemné odstíny jsou rozmazané vatovými tyčinkami do uší nebo papírovými kapesníky. Jednotlivé lesklé vlasy jsou pak dělány akrylovou barvou,” popsal jeden ze svých obrazů mladá kreslíř.  

Martin Krejčí je samouk. O jeho koníčku se dozvěděli jeho přátelé a domluvili mu výstavu v Beskydském divadle. Ještě předtím ale jeho kresby ohodnotil známý výtvarník Jan Zemánek.

“On je neuvěřitelně zručný, šikovný, talent tam bude, ale potřebuje mít vlastní tvorbu. To znamená, že mu chybí vlastní nápady, které by dovedl takto virtuózně zkreslit,” reagoval Jan Zemánek, sochař a řezbář.   

Pro mladého kreslíře je to tedy výzva vytvořit portrét podle reálného modelu. Výstava jeho 18 pozoruhodných kreseb, které mohou na první pohled působit až jako počítačová grafika, je ve foyeru divadla k vidění do konce února.  

Nahlásit chybu


K tématu