Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Blecha cupu zaskákala i mistryně světa

V hale na bazéně se konal další ročník Blecha cupu, tedy soutěže v rychlostním skákání přes švihadlo. Vzácným hostem byla několikanásobná mistryně světa v této disciplíně.

Soutěž v rychlostním a freestylovém skákání přes švihadlo pořádal Klub Between Střediska volného času Fokus letos po páté. Na Blecha cup se sjely nejlepší rope skippingové kluby z České republiky a Slovenska.  

“Máme tady naše největší rivalky Rebelky, přijela Astra Klánovice, Vsetín, Přerov, Bratislava, Ostrava a další,” uvedla Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Turnaj měl několik disciplín, ať už jednotlivců, kteří skáčou na rychlost, nebo týmů, které musí být synchronizované a koordinovat předávky švihadla.

“Byly tam nějaké chybičky, ale myslím, že jsme to zvládli dobře,” komentoval výkon člen novojičínského týmu Between. “Myslím si, že bychom mohli být na prvním nebo druhém místě,” přidala se kamarádka z týmu.

“Byli šikovní, zkoušeli to vlastně poprvé s jedním z malých chlapců z béčkové skupiny, tak jim to šlo super. Já jsem spokojená, je to paráda,” reagovala Blanka Schichová, trenérka, SVČ Fokus Nový Jičín.

“Zrovna teď se nám to moc nepovedlo, takže ambice klesly. Rychlo jsme měli super, ale hodně jsme kazily,” konstatovaly členky týmu Rebels O.K., Řevnice.  

“Musím říct, že se jim to nepovedlo, ale netrápí mě to, protože o tom je sport. Jednou se to povede, jednou se to nepovede a je to motivace dál zlepšovat se a pracovat dál s nervama. To se prostě stává,” řekla Olga Kepková, trenérka Rebels O.K., Řevnice.  

Jako vzácného hosta si pořadatelský klub pozval na 5. ročník svůj největší vzor - několikanásobnou mistryně světa a Evropy v rope skipping Adrienn Banhegyi z Maďarska.

“Zdravím Nový Jičín a těším se na vystoupení,” sdělila česky Adrienn Banhegyi, mistryně světa v rope skipping.

Kromě světelné skokanské show pak královna rope skippingových disciplín pozvala zájemce i na nedělní odborný workshop.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail