Páteční úřední hodiny jsou jen pro objednané

Městský úřad spustil nový rezervační systém a upravil úřední hodiny pro veřejnost. Od počátku února jsou pátky nově vyhrazeny pouze pro klienty, kteří se dopředu objednají.

Novojičínská radnice je otevřena moderním technologiím. Zavedla aplikaci Město v mobilu, teď spouští rezervační systém. Lidé se vyhnou čekání ve frontách, na jednání na některých odborech se mohou dopředu objednat.

“A to ve dvou variantách, jednak na webu města a jednak přímo v mobilní aplikaci Město v mobilu, kterou jsme spustili zhruba před rokem,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Třetí možností je také telefonická rezervace. Objednávkový systém má za sebou lednový zkušební provoz a je plně funkční.

“Na vámi zadaný e-mail byl zaslán odkaz pro potvrzení objednávky, objednávku je nutné kliknutím potvrdit,” ukazuje v mobilní aplikaci Ondřej Syrovátka.

“Rezervační systém lze zatím využít k vyřízení nového občanského a řidičského průkazu, cestovního dokladu, k registraci vozidel, ale zvažujeme, že bychom nabídku rozšířili,” sdělila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

“V rámci kraje jsme jedni z prvních. Při tvorbě tohoto systému se organizační odbor inspiroval v Říčanech, kde jsme se také inspirovali při zavádění aplikace Město v mobilu,” podotkl Ondřej Syrovátka.

V souvislosti se zavedením rezervací se částečně změnily úřední hodiny pro veřejnost.

“Pondělí a čtvrtek zůstávají zachovány tak, jak byly doposud. Pátek zůstává otevřen pouze pro objednané klienty,” upřesnil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Radnice se tak snaží zvýšit komfort obyvatel, současně chce umožnit zaměstnancům města, aby měli volný prostor pro zpracování vlastní agendy.  

“Pro úředníky, kteří například se pohybují v terénu, vyřizují různé administrativní činnosti, bude tento “volný” pátek komfortnější. Ale zároveň nikdo, kdo bude předem objednán, nebude odmítnut,” dodal Václav Dobrozemský.  

Změny se nijak netýkají pokladny a podatelny, ty budou i v pátek přístupné bez objednání.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 14:43
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků