Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci postoupili do republikového semifinále

Na závěr teď zamíříme do oblasti sportu. Novojičínští plavci změřili síly s konkurenty z celého kraje. Ve zdejším bazénu se konalo 1. kolo mistrovství České republiky soutěže družstev.

V České republice byla zahájena základní kola soutěže v plavání družstev. Pro oblast Moravskoslezského kraje se závod konal v Novém Jičíně. Zúčastnilo se jej 7 klubů, které bojovaly o postup do semifinále, respektive do březnové finále.

“My tady máme tři družstva chlapců. Ti nejstarší v áčku plavou o postup, ti nejmladší plavou proto, aby si zaplavali na závodech s ostatními, jsou to děti věku 12 let,” uvedl Vlastimil Perna, trenér Plaveckého klubu Nový Jičín.  

Aktuálně největší naděje vkládá domácí klub do generace plavců narozené v ročnících 2001 a 2003.  “O ty se opíráme mezi dívkami i chlapci. V ročníku 2001 je to Honza Sazovský, Pepa Kratochvíl. Mezi chlapci 2003 jsou to sourozenci Kneslovi, David Koutný, který se včera vrátil z reprezentačního soustředění a dále Šimon Vavřín v ročníku 2004. To jsou plavci, kteří přináší ten největší bodový zisk. A mezi děvčaty Maruška Skopalová, Petra Kociánová, Anežka Olosová. Tak já doufám, že se těmto plavcům podaří udělat takový výsledek, abychom je mohli odvézt na semifinále do Pardubic,” vyslovil přání trenér.   

A dařilo se. Z domácích borců se hned ve svém úvodním závodu blýsknul právě i zmíněný Jan Sazovský. Zaplaval svůj osobní i klubový rekord.

“Mám za sebou 200 motýl. Podle mně si mi vydařil docela dobře, dal jsem si osobní rekord, zároveň jsem dal klubový rekord, takže si myslím, že to byl docela povedený závod. Čas jsem měl 2:08:45. Abych pravdu řekl, tak úplně jsem se necítil, že by to mělo padnout, ale samozřejmě jsem rád, že to tak dopadlo. Tréninky byly poměrně těžké, ale nečekal jsem, že to dopadne takhle dobře,” sdělil Jan Sazovský, Plavecký klub Nový Jičín.  

Jan Sazovský se plavání věnuje 12 let. Největšího úspěchu zatím dosáhl v závodu na 1 500 metrů volný způsob, kde získal zlatou medaili na Mistrovství ČR a splnil tak limit do juniorské reprezentace.   

Severomoravské kolo Mistrovství ČR družstev celkově dopadlo pro domácí na výbornou. Družstva A žen i mužů novojičínského plaveckého klubu potvrdila svou současnou kvalitu a těsně za ostravskými týmy postoupila do semifinále mezi nejlepších 24 klubů v ČR. Koná se na konci února v Pardubicích.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail