Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klub Galerka nabídne gospel, blues i chanson

Klub Galerka připravil na zimní a jarní sezonu hudební mix různých žánrů. Návštěvníci se mohou těšit na gospel, folk nebo chanson. Výjimečnou událostí bude křest cédéčka jednoho zdejšího rodáka.

V novém roce rozjíždí Klub Galerka další pokračování Jazz kubu - hudebních večerů pro náročnější návštěvníky, kteří si rádi poslechnou zahraniční interprety jazzu a bluse.

“Opět uvidíme různé vystupující z celého světa. Na jaře to budou tentokrát vystupující především z Británie. V únoru to bude britská zpěvačka Bianca Rose. Je to černoška, která vyrostla na gospelech. Bude to úžasný zážitek,” uvedl Jiří Macíček, MěKS Nový Jičín.  

Na tento koncert se posluchači mohou těšit 22. února. Pokračovat budou také folkově laděné programy Open mic- Návštěvníci zde nemusí být jen diváky, ale mohou s vlastními písněmi vystoupit před publikem. Dalšími pravidelnými pořady jsou v Galerce outdoorové přednášky pod názvem Galerdoor.

“V únoru tady vystoupí cestovatelka Pegy Marvanová, která jako jediná na světě přešla trasu na polárním kruhu. Taková malá zajímavost je ta, že ani pořadatel, který tuhle trasu vymyslel, tak ji nedokázal dokončit,” zdůraznil dramaturg MěKS.

Kromě pravidelných akcí připravilo Městské kulturní středisko v Galerce i další nabídku koncertů. Bude to například Tomáš Kočko, Dorota Barové známá ze skupiny Tara Fuki a také zde proběhne křest alba Martina Mikiho Zábranského, který je spolupořadatelem zmíněným Open miců.

“Miky je výjimečný muzikant. Je to rodák z Nového Jičína, kterému se splnil sen. natočil si CD. To zase není až tak neobvyklé v dnešní době, ale neobvyklé je to, že Miki je téměř hluchý. Na jedno ucho je úplně hluchý, na tom druhém má zbytkový sluch asi 17 procent a živí se muzikou. Jezdí po školkách, dělá pořad Toulavá kytara. Takže jezdí po celé republice a hraje pro děti,” vysvětlil Jiří Macíček.   

Křest CD s názvem Hlídá mě můj anděl folkaře Martina Mikiho Zábranského se koná 15. února. A další pozvánka je ještě do sálu Kina Květen. Tam zazní 21. března francouzské chansony v podání Chantal Poullain.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy