Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí zastupitelé prezentovali své plány na radnici

Školáci, kteří tvoří Zastupitelstvo dětí a mládeže Nového Jičína, posnídali se starostou města. Na setkání na radnici popsali svou činnost a své plány, a také se zajímali o aktuální dění.

Zastupitelstvo dětí a mládeže v Novém Jičíně tvoří skupina 11 mladých lidí z místních škol. Schází se dvakrát týdně pod hlavičkou Střediska volného času Fokus. Svou činnost teď odprezentovali vedení města - akcí nazvanou Snídaně se starostou.

“Zastupitelstvo dětí a mládeže za poslední rok udělalo asi dvě největší akce. Jednou byl CoffeeCake festival, který měl, myslím si, velký úspěch s téměř tisícovkou lidí. Druhá byla Generace XYZ, což hlavně naplňuje naši hlavní náplň činnosti, kdy jsme propojovali generace,” uvedla Kristýna Vodáková, předsedkyně Zastupitelstva dětí a mládeže Nový Jičín.

Tato aktivit probíhala v rámci slavnosti města a mladí zastupitelé by na ni chtěli letos navázat debatami v domech pro seniory.

“Jsem velmi rád, že v dnešní době se najdou mladí lidé, kteří udělají něco sami pro sebe. Ale ta největší přidaná hodnota je pro mě to, že dokážou udělat něco pro druhé. Ať jsou to vrstevníci nebo pro starší generaci,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Dětští zastupitelé měli také prostor ptát se členů vedení radnice na věci, které zajímaly je samotné. Zazněl například dotaz na osud Hückelových vil, kamenného divadla, ale třeba také na možnosti brigád pro studenty .

“Bude snahou i tyto mladé děti zapojit třeba do komisí města. Nicméně jsme tam omezení počtem členů a věkem těchto mládežníků,” podotkl starosta.

Starosta by si dovedl představit  jejich účast především v komisích, které se tématicky zabývají školstvím, kulturou nebo rozvojem města.

Zastupitelstvo dětí a mládeže funguje v Novém Jičíně s přestávkami zhruba 15 let. V současném složení o sobě dává slyšet od loňského roku. Jeho členové mezi sebou rádi přivítají další mladé školáky a studenty.

“Máme v plánu udělat veřejnou schůzku, kde se mohou přijít lidé podívat a také se zapojit,” potvrdila Zdeňka Hýnarová, místopředsedkyně Zastupitelstva dětí a mládeže Nový Jičín.

Místní zastupitelstva zaštiťuje Parlamentu dětí a mládeže Moravskoslezského kraje. Novojičíňačka Kristýna Vodáková je jeho místopředsedkyní. Vrcholným orgánem je Národní parlament dětí a mládeže. Nejnižším článkem jsou pak školní parlamenty.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry