Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava spojila autora knihy s ilustrátorkou

Dvojí kulturní zážitek nabídla Galerie Stará pošta. Výstavu grafik, které jsou současně ilustracemi v knize Momentky, doplnilo autorské čtení. O své deníkové záznamy se podělil bývalý dramaturg České televize Jaromír Šlosar.

Deníkové poznámky zachycující  krásu a život Beskyd si Jaromír Šlosar, bývalý dramaturg ČT, básník a spisovatel, vede dvacet let. Část z nich teď vydal v knížce s názvem Momentky Momentky?, ze které předčítal návštěvníkům Galerie na Staré poště.

“Všechno se to odvíjí od dopisu Jaromíra Tomečka, to byl spisovatel,který mě zaujal už jako kluka. A já jsem mu kdysi napsal dopis a hned možná ta jeho první odpověď byla, ať si vedu podrobný dojmový deník z přírody o všem, co zaujme. Já to tak dělám a díky tomu vznikla ta knížka,” prozradil Jaromír Šlosar, autor knihy

Poetické postřehy a básničky doplňují v knize ilustrace Kristýny Večeřové z Příbora, a právě vernisáž jejich obrazů autorské čtení provázelo.

“Když před dvěma lety autorka přišla, že by chtěla vystavovat zde na Staré poště, že se setkáme v tomto termínu a zrovna vyjde ta knížka, takže je to takové příjemné spojení,” podotkla Lenka Domitrová, MěKS Nový Jičín.

“Jsou to obrazy inspirované přírodou. Jsou to monotypy,  jedná se o techniku tisku z plochy. vycházím z přírodních výjevů, které se se snažím kombinovat a zjednodušovat až do takových znakových forem,” sdělila Kristýna Večeřová, autorka obrazů

“Já Kristýnku znám už několik let. zahajoval jsem ji několik let. Vím, že také čerpá z přírodních motivů. Tu přírodu ona abstrahuje, stylizuje, ale pořád je tam ta příroda cítit, tak jsem si říkal, že to pro mou knížku bude nejvhodnější, nejšťastnější, tak jsem se obrátil na ni,” podotkl Jaromír Šlosar.

Tvorbu grafičky a výtvarnice Kristýny Večeřové ovlivnil akademický malíř Karel Žalud, v jehož ateliéru studovala. Výstava nabízí vedle ilustrací z knih také její další tvorbu, ve valné většině se jedná o volné grafické techniky suchých jehel a monotypy. Na Staré poště budou k vidění do 25. února.
Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Nový Jičín, příspěvková organizace
Nový Jičín
od 28 630 Kč/měsíc

Detail

Piešťanský X-Force a.s. - pracoviště Jakubčovice nad Odrou
Jakubčovice nad Odrou
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků