Reklama

Stavbu psího útulku v NJ zastavila střelnice

Nový Jičín zastavil projekt psího útulku. Po zahájení stavby vyšlo najevo, že nevyužívaná vojenská střelnice, která s pozemkem sousedí, je stále v provozu. Krajská veterina město informovala, že v tomto případě kolaudaci neschválí.

Reklama

Útulek pro psy na okraji místní části Bludovice začal Nový Jičín stavět loni v září. Po pár měsících byly veškeré práce přerušeny.

“My jsme se v lednu od krajské veterinární správy dozvěděli, že z důvodu, že hrozí týrání zvířat v podobě hluku ze střelnice, tak veterina nevydá kladné stanovisko ke kolaudaci, což je překážkou pro provozování psího útulku,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína

Stavba vznikala vedle Vojenského opravárenského podniku, jeho součástí je i střelnice. Podle tiskového mluvčího podniku stále funkční.

“Provoz tam nikdy přerušen nebyl. VOP CZ předpokládá, že v letošním roce bude střelnici využívat častěji. Bude záležet na výcvikových a jiných potřebách podniku,” sdělil Petr Bohuš. tiskový mluvčí VOP CZ.

“Všechny dotčené orgány státní správy se  vyjadřovaly ke stavbě jako takové, přičemž nebyla informace o tom, že v blízkosti se nachází střelnice VOP. To se město dozvědělo zhruba čtyři dny po zahájení stavby v září 2018,” podotkl novojičínský místostarosta.

Se zastavením projektu nesouhlasí bývalý starosta města.

“Ten útulek se plánoval sedm let. Myslím si, že to je politický krok, kdy ruší tento útulek. My jsme ten pozemek kupovali od Vojenského opravárenského závodu před léty, takže vědělo se, že je tam nefunkční střelnice,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína.

Útulek měl stát 11 milionů korun, proinvestované náklady by se měly pohybovat kolem 2 milionů. Pro odchycené psy, o které se nepřihlásí majitel, bude město dále využívat zařízení v Kopřivnici.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu