Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníky masopustního jarmarku poveselil medvěd

Přiblížit také obyvatelům města tradice lidové zábavy se snaží Návštěvnické centrum. Na jarmark regionálních produktů, který pořádalo, proto dorazil i masopustní průvod s medvědem.

Masopustní průvod prošel centrem města, kde se konal první letošní jarmark.  Mezi maškarami nechyběla žádná postava typická pro tuto tradiční veselici.

“Průvod vede policajt, který udává směr. A druhou takovou postavou jsem při vší skromnosti já,  Slamák nebo se mu říká Pohřebenáč, a symbolizuji příchod nového jara, nového života,” uvedl Rudolf Polzer, Starojická historická společnost.

“Ještě nikdy jsem něco takového neviděla,” reagovala školačka přihlížející průvodu  “Je to legrace,” přidal se spolužák.

“Už šestým rokem začínáme jarmarky masopustním jarmarkem. Součástí je vždy soutěž o nějakou dobrotu. V letošním roce je to o nejchutnější novojičínskou jitrnici,” sdělila Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.  

Která to bude, o tom rozhodovali během degustace návštěvníci tržiště. ”Vybrala jsem si, ale neřeknu kterou,” smála se u degustačního stánku návštěvnice jarmarku. “Trojka mi chutná,” reagoval vedle stojící muž.

Soutěží o nejlepší pochutinu se pořadatelé z Návštěvnického centra  snaží do akce více zapojit právě regionální výrobce potravin. V minulých letech návštěvníci masopustu posuzovali například chuť zelné polévky, klobásy, tlačenky nebo koláčků a koblih.

Vítězná provozovna vždy získá certifikát a originální cenu z keramiky. Odměna je připravena i pro hlasující veřejnost. Vylosovaný hodnotitel získá balíček masných výrobků.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail