Návštěvníky masopustního jarmarku poveselil medvěd

Přiblížit také obyvatelům města tradice lidové zábavy se snaží Návštěvnické centrum. Na jarmark regionálních produktů, který pořádalo, proto dorazil i masopustní průvod s medvědem.

Masopustní průvod prošel centrem města, kde se konal první letošní jarmark.  Mezi maškarami nechyběla žádná postava typická pro tuto tradiční veselici.

“Průvod vede policajt, který udává směr. A druhou takovou postavou jsem při vší skromnosti já,  Slamák nebo se mu říká Pohřebenáč, a symbolizuji příchod nového jara, nového života,” uvedl Rudolf Polzer, Starojická historická společnost.

“Ještě nikdy jsem něco takového neviděla,” reagovala školačka přihlížející průvodu  “Je to legrace,” přidal se spolužák.

“Už šestým rokem začínáme jarmarky masopustním jarmarkem. Součástí je vždy soutěž o nějakou dobrotu. V letošním roce je to o nejchutnější novojičínskou jitrnici,” sdělila Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.  

Která to bude, o tom rozhodovali během degustace návštěvníci tržiště. ”Vybrala jsem si, ale neřeknu kterou,” smála se u degustačního stánku návštěvnice jarmarku. “Trojka mi chutná,” reagoval vedle stojící muž.

Soutěží o nejlepší pochutinu se pořadatelé z Návštěvnického centra  snaží do akce více zapojit právě regionální výrobce potravin. V minulých letech návštěvníci masopustu posuzovali například chuť zelné polévky, klobásy, tlačenky nebo koláčků a koblih.

Vítězná provozovna vždy získá certifikát a originální cenu z keramiky. Odměna je připravena i pro hlasující veřejnost. Vylosovaný hodnotitel získá balíček masných výrobků.
Den s Mikulášem na Novojičínském náměstí

Dnes 8:30 - 21:17
Nový Jičín, Masarykovo náměstí, Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 05.12. 21:17
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků