Beseda rozvine téma péče o postižené děti

Aula radnice bude místem konání otevřené debaty odborníků a veřejnosti na téma péče o děti s dětskou mozkovou obrnou. Součástí bude výstava fotoobrazů Jindřicha Štreita. Ten zachytil naopak radostné okamžiky rodin s postiženými dětmi

Poukázat na problematiku rodin, které pečují o děti s dětskou mozkovou obrnou a dalšími neurologickými onemocněními, si dává za cíl diskuzní akce Držíme spolu. V aule radnice se bude konat ve čtvrtek 7. března od 13 hodin.

“Akce Držíme spolu je vlastně věnována tomu, že současné průzkumy ukazují, že dětí s mozkovou obrnou a podobnými stavy stále přibývá. Takže je důležité, aby i města podporovala rodiny s těmito dětmi,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel Nového Jičína, organizátor akce.

“Město je spolupořadatelem této akce. Je nám ctí, že můžeme tuto tématiku podpořit. je potřeba informovat o této problematice, aby byla otevřena pro veřejnost .Jsme rádi, že se koná na území našeho města,”  podpořil myšlenku Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Beseda je pořádána pro veřejnost, zváni jsou všichni, kdo se o děti s tímto postižením starají, a nebo poskytují různé sociální a zdravotní služby. V rámci diskuze vystoupí například předseda Asociace rodičů dětí s DMO Miloš Svoboda, předsedkyně krajské komise pro občany se zdravotním postižením Radomíra Vlčková nebo náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil.

Součástí programu Držíme spolu  bude i výstava fotoobrazů rodin s postiženými dětmi profesora Jindřicha Štreita.

“Tato akce by měla ukázat, i díky vernisáži 13-ti obrazů, jak tyto rodiny žijí. Že to není jen o utrpení, ale že mezi sebou mají krásný vztah a dokáží i plnohodnotně žít,” dodal organizátor Jaroslav Perútka.    

A právě sociolog, fotograf a pedagog Jindřich Štreit bude také jedním z hostů tohoto diskuzního fóra.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 21:47
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků