Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Církve a novojičínská radnice ladili spolupráci

Fungující provázanost města a církví zejména v sociální a kulturní oblasti - to bylo nosné téma schůzky, která se s představiteli náboženských společenství konala na novojičínské radnici

Setkávání vedení města s církvemi je v Novém Jičíně tradicí zavedenou před více než deseti lety a pokračují v ní i nově zvolení představitelé. Na radnici pozvali zástupce církve římskokatolické, evangelické, husitské a adventistů sedmého dne. Diskuze byla vedena na bázi vzájemného propojení v oblasti sociální a kulturní.

“Jsem rád za to, že ten dialog bude pokračovat dál v duchu stejném jako před tím. To znamená, jak můžeme být užiteční my jako církve pro město a jak město zase může využít nás,” sdělil Libor Škrla, kazatel Sboru církve adventistů.

“Řešili jsme věci okolo psychicky a mentálně postižených, kteří se na území Nového Jičína a také v oblasti, ve které pracuji, v Charitě, teď  ve zvýšené míře objevují,” uvedl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

“Na mě zapůsobilo to, že jsem hlavně byli na té lidské rovině, že jsem se sešli a vnímali jsme jeden druhého a vnímali jsem ty potřeby a spolupráci vzájemně,” reagoval Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve.

Během dvouhodinové debaty diskutující připomněli také oblast charitativních projektů a přímé pomoci potřebným.

“Mnohdy nám uniká problém těch občanů, kteří si chodí ne k nám na úřad stěžovat, ne k nám pro tu pomoc, ale právě k těm duchovním, kteří jsou součástí našeho společenského života,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Konkrétním výstupem setkání byl například podnět pro to, aby město poskytlo startovací byty pro matky s dětmi, které opouštějí azylový dům.

Nahlásit chybu


K tématu