Reklama

Církve a novojičínská radnice ladili spolupráci

Fungující provázanost města a církví zejména v sociální a kulturní oblasti - to bylo nosné téma schůzky, která se s představiteli náboženských společenství konala na novojičínské radnici

Reklama

Setkávání vedení města s církvemi je v Novém Jičíně tradicí zavedenou před více než deseti lety a pokračují v ní i nově zvolení představitelé. Na radnici pozvali zástupce církve římskokatolické, evangelické, husitské a adventistů sedmého dne. Diskuze byla vedena na bázi vzájemného propojení v oblasti sociální a kulturní.

“Jsem rád za to, že ten dialog bude pokračovat dál v duchu stejném jako před tím. To znamená, jak můžeme být užiteční my jako církve pro město a jak město zase může využít nás,” sdělil Libor Škrla, kazatel Sboru církve adventistů.

“Řešili jsme věci okolo psychicky a mentálně postižených, kteří se na území Nového Jičína a také v oblasti, ve které pracuji, v Charitě, teď  ve zvýšené míře objevují,” uvedl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína.

“Na mě zapůsobilo to, že jsem hlavně byli na té lidské rovině, že jsem se sešli a vnímali jsme jeden druhého a vnímali jsem ty potřeby a spolupráci vzájemně,” reagoval Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve.

Během dvouhodinové debaty diskutující připomněli také oblast charitativních projektů a přímé pomoci potřebným.

“Mnohdy nám uniká problém těch občanů, kteří si chodí ne k nám na úřad stěžovat, ne k nám pro tu pomoc, ale právě k těm duchovním, kteří jsou součástí našeho společenského života,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Konkrétním výstupem setkání byl například podnět pro to, aby město poskytlo startovací byty pro matky s dětmi, které opouštějí azylový dům.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu