Lidé mohou přijít uctít Masaryka i Kryla

Novojičínská otevřená společnost připravuje na březen další veřejné setkání. Lidé si mohou přijít připomenout narození Tomáše Garrigue Masaryka - a současně výročí úmrtí Karla Kryla

Den narození prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka si mohou Novojičínští připomenout setkáním na náměstí právě 7. března, a to od 17 hodin. Odtud se pak mohou vydat do Janáčkových sadů k pomníku písničkáře Karla Kryla, který je těsně spjat s tímto městem, a který zemřel před 25 lety 3. března.

“Že bychom udělali takové putovní, které by propojilo Karla Kryla s tímto velkým státníkem. Myslíme si, že kdyby tito dva lidé se někdy potkali, tak by si měli hodně co říct o tvorbě státu, o tom, jak tato společnost žije a jak by žít měla,” uvedl Lubomír Sazovský, Novojičínská otevřená společnost.

Na obou místech budou moci lidé zapalovat svíčky a zájemci vyjádřit své názory a postřehy.

“Budeme rádi, když přijdou v hojném počtu, protože tyto osobnosti si to zaslouží,” dodal Sazovský.

Současně se Novojičínská otevřená společnost posunuje i dále a připravuje nejen podobná setkávání, ale i cyklus besed s názvem Slovo jako nástroj.

“Tento název jsme zvolili právě proto, že máme pocit, že žijeme v jakémsi balastu, v záplavě slov, v jakési verbální sprše, která se na nás sype ze všech světových stran a že slova zapadají do nějakých močálů. a nikdo s tím neumí pracovat. Proto jsem si říkali, že by bylo dobré, kdyby do Nového Jičína občas přijeli nějací lidé, kteří mají nějakou prestiž, vážnost a s těmi lidmi bychom mohli besedovat. A také bychom navrátili tomu slovu hodnotu jakou má,” vysvětlil Ivan Janík, Novojičínská otevřená společnost.

První beseda bude s olympionikem, poslance, frenštátským rodákem Jakubem Jandou. Konat se bude v Klubu Galerka na Staré poště v pondělí 4. března od 19 hodin. Dalšími hosty, kteří přislíbili do Nového Jičína přijet, jsou například  generál Petr Pavel nebo Pavel Fischer, který působil jako poradce Václava Havla.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 16:15
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků