V Novém Jičíně lidé putovali od Masaryka ke Krylovi

Lidé v Novém Jičíně si putováním od pamětní desky ke kamennému pomníčku připomněli výročí dvou osobnosti. Narození Tomáše Garrigue Masaryka a úmrtí Karla Kryla, jehož život byl spjat i s tímto městem.

Tomáše Garrigue Masaryka připomíná v Novém Jičíně, jako v mnoha jiných městech,  stejnojmenné náměstí a pamětní deska. Právě tady se lidé v den výročí narození státníka 7. března setkali. Odtud pak putovali do Janáčkových sadů, kde památku Karla Kryla, jehož rodina v tomto městě žila a vlastnila tiskárnu, uchovává prostý kámen. Písničkář a buřič zemřel  3. března před 25 lety.

“Karel Kryl byl velký malý muž, malý postavou, velký srdce,” uvedl na místě jeden z pořadatelů akce Miroslav Urban z Novojičínské otevřené společnosti.   

“Měl velkou vizi, viděl hodně do budoucnosti, měl obrovský přehled,” vyjádřil se k osobnosti písničkáře jeden z účastníků akce. “Ke Karlu Krylovi nemám nějaký úplně nejlepší vztah ve smyslu toho, že bych byl jeho obdivovatel, ale jsem rád, že tu dnes ty jeho písničky zazněly a bylo to moc pěkné,” reagoval další z účastníků.  

“Já jsem se setkal a Karlem Krylem, když jsem tady v Novém Jičíně zakládal Občanské fórum,” podotkl Miroslav Urban.

Ve stejném parku, kde leží na Krylovu památku tento kámen, stojí i kostel Nejsvětější Trojice. Právě ten byl podle slov Miroslava Urbana, v době komunismu ve zdevastovaném stavu, tím “rozmláceným kostelem” ze známí písničky Karla Kryla Anděl.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 21.11. 19:43
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků