Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akvarelové obrazy ukazují krásu Nového Jičína

Kdo má rád Nový Jičín a zejména jeho centrum, neměl by si nechat ujít výstavu na Staré poště. Na obrazech zdejší autorky dominuje architektura náměstí a jeho okolí.

Březnová výstava na Staré poště zve k nahlédnutí zejména do krás Nového Jičína a okolí. Vystaveny jsou zde akvarely absolventky zdejšího výtvarného oboru základní umělecké školy Veroniky Kolaříkové. I když se v dalším studiu vydala jiným něž uměleckým směrem, malování stále provází její život.

“Když jsem šla na univerzitu, tak jsem zjistila, že mi to malování chybí. Že je to pro mě takové arteterapie, dobrý způsob, jak trávit volný čas a intenzivně jsem se k němu potom vrátila. Kreslím do dneška a snažím se tomu věnovat maximum, co to jde,” vysvětlila Veronika Kolaříková, autorka obrazů.  

Motivem akvarelů jsou nejčastěji města, ale také krajiny a lidské postavy. Prostřednictvím obrazů dává nahlédnout například do Ostravy, Frýdku-.Místku a Valašského Meziříčí, ale nejvíce se tu objevuje její rodné město s dominujícím náměstí.

“Já ráda pojím akvarel s tuší, a k tomu se právě pojí ta města, protože ta tuš dá hezký obrys té stavbě a akvarel tu strohost staveb rozbije a dodá obrazu atmosféru a to mám ráda,” uvedla Veronika Kolaříková.

“Já jsem velice rád, když mě pozvou moji bývalí žáci a žákyně, abych mohl sledovat jejich vývoj a jejich působení na výtvarné scéně,” podotkl Jan Zemánek, sochař a řezbář.

Veronika Kolaříková maluje své obrazy podle fotografií, takže více než s tužkou a papírem ji lidé venku potkají právě s fotoaparátem na krku. Většina obrazů tak ztvárňuje atmosféru měst za světla. Existuje ale jedna výjimka.

“Tím, že jsem rodák z Nového Jičína, tak jsem tady spoustu nocí s kamarády prožila. Proto jsem nakreslila i jeden noční obraz ulice Kostelní. Přijde mi, že to hezky vystihuje tu poklidnou atmosféru města, kterou asi ocení všichni rodáci. Je tu na jedné straně bohatá kultura, můžeme mnohé zažít, ale zároveň ten život není tolik hektický. A ten obrázek se právě snažil zachytit tu místní pohodu,” popsala jedno ze svých děl autorka.  

Výstava akvarelů s názvem Nový Jičín a okolí potrvá na Staré poště do 27. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy