Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stolní tenisté usilují o setrvání v první lize

Stolní tenisté Nového Jičína, jako nováček první ligy, bojují o záchranu v této soutěži. Poslední dva vítězné domácí zápasy naznačily, že se jim to může podařit.

Novojičínské A mužstvo stolního tenisu se v 1. lize v konkurenci 14 týmů vyskytuje na 10. místě. V boji o udržení v této soutěži si teď připsalo důležité body dvěma domácími výhrami - porazili Ellizu Praha a Františkovy Lázně, oba celky vysoko 10:1 a 10:2.   

“Určitě to byly povinné body, včera přijeli v oslabené sestavě, dneska přijeli ve třech. Takže ty body byly opravdu povinné,” okomentoval zápasy Jiří Javůrek, trenér Klubu stolního tenisu Nový Jičín.  

“Cítili jsme, že ty body potřebujeme a naštěstí soupeři nám dost pomohli. Ale jak jste viděli, i když hráli ve třech, tak to pořád byly těžké zápasy. 10:1 sice vypadá jednoduše, ale bylo tam několik vyrovnaných momentů, které jsme naštěstí zvládli,” reagoval Tibor Pavlík, Klub stolního tenisu Nový Jičín

“Bohužel nám to nevyšlo, nesešli jsme se. Formu jsme měli tak nějak dostačující, ale kluci hráli dobře. Nedokázali jsme je více potrápit,” mínil Jan Žaloudík, SK TTC Františkovy Lázně.

Hráči Nového Jičína výrazně zlepšili své výkony zhruba v polovině soutěže, kdy začali obracet poměr prohraných a vyhraných zápasů pozitivním směrem. Projevila se tak práce trenéra a bývalého reprezentanta Jiřího Javůrka, který se přidal k týmu v průběhu soutěže.

“Ta sezona je nesmírně těžká, ve druhé polovině se nám začíná dařit. Doplnili jsme jednoho hráče, Martina Hanáka, který nám opravdu pomohl. Ve druhé polovině máme jen jednu porážku. věřím, že ta sezona pro nás dobře dopadne a udržíme se v první lize,” vyjádřil se Roman Kratochvíl, předseda Klubu stolního tenisu Nový Jičín.

Do konce soutěžního ročníku zbývají čtyři kola, Novojičínské čekají čtyři nároční soupeři.

“Jednak hrajeme v Havířově, ti jsou postupující a mohou vyhrát i první ligu, a to samé Ostrava, která vede tabulku,” uvedl dále předseda klubu.

“Teď už není co natrénovat, teď už je to hodně o psychice. Máme před sebou mančafty, které hrají relativně v klidu, takže tlak je vyvíjen na kluky. Těmito dvěma zápasy jsem si hodně pomohli a myslím si, že v závěrečných kolech nějaký bod ještě urveme, což by nám mělo stačit k záchraně,” podotkl trenér Jiří Javůrek

“Budeme snažit, máme teď už celkem velký náskok, ale ještě bychom potřebovali v těch posledních zápasech alespoň jednou vyhrát,” dodal hráč Tibor Pavlík.  

Poslední dva zápasy sezony odehrají stolní tenisté doma, fanoušky zvou do své haly 6. a 7. dubna.

  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy