Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělesně postižení hodnotili rok a plánovali nové akce

Pro členy svazu tělesně postižených v Novém Jičíně je největší příležitostí pro společné setkání výroční schůze. Dozví se tu vše podstatné o aktivitách, které jim organizace nabízí.

Svaz tělesně postižených sdružuje ve svých řadách lidi, kteří sice mají zdravotní problémy, ale chtějí vést aktivní život a rádi se účastní ozdravných pobytů, zájezdů a dalších akcí. Tou největší, na které svou činnost zrekapitulují a dozví se novinky, je výroční schůze.  

“Letošní plán činnosti víceméně kopíruje to loňské. Je to závislé na penězích a prostorových možnostech. Nový bude týdenní pobyt v Orlických horách v Deštné a po pěti letech se vracíme na pobyt do Velkého Mederu. Pojedeme také na jižní Moravu, na dva dny za našimi přáteli do Martina,. takže to jsou ty velké akce,” vyjmenoval Jaroslav Kotas, předseda Svazu tělesně postižených, MO Nový Jičín.    

Kromě toho se členové svazu scházejí na klubových odpolednech, zahrají si bowling i turnaj v člověče nezlob se, jezdí do divadla, chodí plavat a vyrážejí na společné procházky. Celkem je jich dohromady 242.

“Už jenom ten počet členů napovídá, že je to organizace dobrá, která funguje. Samozřejmě, že nejvíce práce s lidmi, se dělá v místních organizacích, které ty členy sdružují a organizují  pro ně ty jednotlivé aktivity,” uvedla Karla Zbořilová, předsedkyně Svazu tělesně postižených ČR.

Celorepublikově má svaz tělesně postižených asi 35 tisíc členů a je největší organizací, která sdružuje lidi se zdravotním handicapem.

“My jsme rádi, že tuto organizaci máme, a že je tak velmi aktivní. je to i díky předsedovi této organizace panu Kotasovi. Město finančně podporuje činnost této organizace v rámci svého programového řízení a přebírá i záštitu nad některými akcemi, které organizace pořádá,” sdělila DANIELA SUSÍKOVÁ, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

“Od města máme klubovnu v nájmu v DPS Revoluční a město nám také dalo dotace na jeden rekondiční pobyt ,” doplnil Jaroslav Kotas.

Město by také podle slov Jaroslava Kotase mělo být partnerem další nové velké akce, kterou svaz plánuje na počátek října k Mezinárodnímu dni seniorů. Jde o kulturně společenské odpoledne, konat by se mělo ve SVČ Fokus.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail