Studenti grafiky vyzdobili Návštěvnické centrum

Studenti grafického oboru střední školy Educa už svými pracemi vyzdobili několik veřejných prostor. Naposledy teď jejich kresby ze světa módy doladily expozici klobouků v Návštěvnickém centru.

Lidem, kteří si vyrazí prohlédnout výstavní expozice v Návštěvnickém centru, teď jejich zážitek zpestří nová výmalba těchto prostor. Kresby ze světa módy jsou dílem studentů grafiky Střední odborné školy Educa. Tématicky navazují na část expozice, která připomíná zdejší historii kloboukové výroby.

“Vzniká tady výmalba prvorepublikové módy, s tím, že motivy jsou přebrané z ilustrovaných dobových časopisů právě tedy prvorepublikové módy,” uvedla Adéla Brózdová, učitelka odborného výcviku, SOŠ Educa Nový Jičín.

Studenti spolu se svou  učitelkou nejprve zpracovali vizualizaci v počítačovém grafickém programu a pomocí projektoru pak vybrané návrhy předkreslili na stěny.

“Barevnost je monochromatická, monotónní. Pracovali jsme vlastně jen v černé a bílé a odstínech šedých tónů, a to z toho důvodu, aby ta výmalba seděla k té době, takže k černobílým fotografiím,” vysvětlila dále učitelka odborného výcviku.

“Každá je jinak šedá, takže musíme přemýšlet, kolik bílé tam přidat, kolik černé, a v tom je to těžké na smíchání a vykreslení,” sdělila Julie Michalíková, studentka reprodukční grafiky, SOŠ Educa Nový Jičín. “Já se tady podílím na vykreslení obličejů, protože mě to baví asi nejvíce,” přidala se Ester Barvíková, studentka reprodukční grafiky, SOŠ Educa Nový Jičín.

Součástí výmalby jsou pak i typické novojičínské prvky, lampa a lavička z historického centra. Návštěvníkům mohou posloužit jako fotostěna.

“Je to živý prostor. Je celý průchozí a návštěvníci tu chodí i v době, kdy malujeme a zatím slyšíme jen samé pozitivní ohlasy,” podotkla Adéla Brózdová.

Podobně, jako tyto prostory, už studenti grafiky zkrášlili také zdejší mateřské školy, dětské oddělení nemocnice nebo učebnu dopravního hřiště. Nedávno také vytvořili přímo pro odbor dopravy městského úřadu obrazy s tematikou aut.
Festivalový koncert SHF: Maďarský hudební temperament

Dnes 19:00 - 22:38
Nový Jičín, Kostel sv. Bartoloměje, Kopřivnice

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 16.09. 22:38
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Pars Komponenty s.r.o.
Nový Jičín
od 26 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků