Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z pohledu policie je situace ve městě stabilní

V průměru 13 krát denně reaguje městská policie na oznámení občanů. Stížnosti se nejčastěji týkají nevhodného parkování, rušení nočního klidu a bezdomovců, kteří polehávají na veřejných místech

Podle závěrečné zprávy, která hodnotí rok 2018 z pohledu městské policie, je Nový Jičín bezpečným městem. Za úspěch považuje ředitel strážníků zejména to, že  se podařilo zklidnit situaci na ulici Luční, kde si lidé stěžovali na nevhodné chování některých nájemníků.

“Opatření, které jsme přijali v souvislosti se sídlištěm na ulici Luční byla účinná a stížností na porušování veřejného pořádku významně ubylo,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Na strážníky se v průběhu uplynulého roku obrátili občané s žádostí o pomoc nebo s oznámením události ve více než 4 600 případech, což je v průměru 13 krát za den. Toto číslo je zhruba stejné, jako v posledních čtyřech letech.

“Prioritou pro následující období bude práce s bezdomovci. Strážníci, sociální služby i ostatní zúčastnění na této problematice budeme dále pracovat na tom, aby tito lidé nebyli tak obtěžující pro ostatní spoluobčany,” uvedl ředitel městské policie.

Co se týče dopravy, strážníci drží dlouhodobý trend v nerozdávání botiček. Tato zařízení namontovali v loňském roce na 24 aut.

“Víceméně to bylo v mnoha případech na recidivisty, kteří nechodí na oznámení, popřípadě to byli cizinci,” upozornil ředitel novojičínských strážníků.

Tolerovat ovšem strážníci nebudou špatné parkování v blízkosti křižovatek a přechodů pro chodce. A výrazné aktivity dále směřují do oblasti prevence ve školách i mezi seniory. Pokračovat  bude značení kol syntetickou DNA.

“V letošním roce připravujeme opět kurzy sebeobrany. Tentokrát to bude kurz sebeobrany pro  žáky základních škol,” Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Lektoři sebeobrany z řad městské policie vyrazí také mezi studenty zdravotnického oboru Mendelovy střední školy, kteří právě mohou být ve své budoucí profesi terčem napadení, a zvažují opakování tohoto kurzu i pro ženy.   

“Zaměřujeme se také na chodce a cyklisty, a to aktivním způsobem. Chodíme na cyklostezku, kde kontrolujeme její správní užívání,. Odměňujeme cyklisty, kteří jezdí na správně vybavených kolech a s přilbou. A motivujeme všechny účastníky silničního provozu, aby se řídili pravidly,” dodala tisková mluvčí strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail