Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín si zvyká na dopravní omezení

Řidiči si v Novém Jičíně zvykají na dopravní omezení, objížďky a změny přednosti. Tyto komplikace souvisí se započatou opravou kruhových objezdů na hlavním tahu městem, o které jsme již dopředu informovali.

Křižovatka silnic Suvorovova a Svatopluka Čecha v Novém Jičíně je součástí objízdné trasy, která se vyhýbá rekonstruovanému úseku hlavní silnice s kruhovými objezdy. Kvůli plynulosti dopravy tu dočasně platí změna přednosti v jízdě. Ne všichni řidiči to postřehli.

“Policisté prověřují dopravní nehodu, při které řidička pravděpodobně řidička  nerespektovala na křižovatce ulic Suvorovova a Svatopluka Čecha změnu dopravního značení,” informovala Darina Knižátková, OTP PČR Nový Jičín.

Během dopravní špičky zde proto na plynulost provozu dohlíží policisté a přibyly i další tabule upozorňující na aktuální změny.

Do původního režimu se situace na této křižovatce vrátí 1. dubna. To skončí první etapa rekonstrukce kruhových objezdů. Nicméně s počátkem druhé etapy musí řidiči počítat s podobnou situací, se změnou přednosti v jízdě, na jiném místě v Novém Jičíně, a to na křížení ulic Palackého a Tyršova. 

“Opravdu sledovat provoz, sledovat značky, opravdu se to bude dynamicky měnit podle postupu prací na té silnici,” upozornil Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

“Řidiči by také měli počítat se zdržením, jelikož se místy mohou tvořit kolony, a to především v době dopravní špičky,” dodala tisková mluvčí Policie ČR.

Druhá fáze rekonstrukce zbývajících dvou kruhových křižovatek a povrchu silnice mezi nimi by pak měla bezprostředně navazovat a skončit 18. dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy