Reklama

Nový Jičín chce zatraktivnit turisty oblíbený Svinec

Nový Jičín chce zatraktivnit turisty oblíbený vrcholek kopce Svinec. Nápad na vylepšení lokality vzešel také od občanů v rámci Veřejného fóra. Přibýt by zde mělo odpočívadlo a kukátkový sloup.

Reklama

Z kopce Svinec u Nového Jičína se otevírá výhled do Beskyd i Jeseníků a je to oblíbené místo turistických vycházek. Město se jej, i na základě impulsů občanů z posledního Veřejného fóra, snaží zpříjemnit novými prvky.

“Takže jsem si říkali, že by bylo fajn udělat takové úpravy, které toho genia loci nenaruší, ale zároveň to tady zatraktivní a  zpříjemní především pro Novojičíňáky, kteří sem rádi chodí,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Z vrcholku by mělo zmizet pletivo kolem bunkru, který slouží radioamatérům, a vznikne tak prostor pro umístění nové dominanty - kukátkového sloupu.

“Na místě toho bunkru vztyčíme ocelovou trubku, bude to dutá trubka, ve které budou otvory, které budou směřovat přímo na jednotlivé vrcholy,” popsal Ondřej Kafka, zpracovatel návrhu.

V blízkosti by také měla stát vyhlídková lavice z masivních dubových hranolů. “Uspořádání té lavice je jakási symbolika, vytvářet má dojem klád, které jsou od lesáků nahodile rozmisťované podél cest,” vysvětlil architekt.

S podobou záměru se přímo na místě před pár dny seznámila i veřejnost. Podle místostarosty, přišli lidé ještě s dalšími podněty, jak místo upravit.  “Jedním z nich byla například výměna informační cedule, která už byla poškozena a která už se v tuto chvíli realizuje,” doplnil Ondřej Syrovátka.

Turisté si tu už brzy budou moci opět přečíst, proč je Svinec přírodní rezervací.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu