Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chce zatraktivnit turisty oblíbený Svinec

Nový Jičín chce zatraktivnit turisty oblíbený vrcholek kopce Svinec. Nápad na vylepšení lokality vzešel také od občanů v rámci Veřejného fóra. Přibýt by zde mělo odpočívadlo a kukátkový sloup.

Z kopce Svinec u Nového Jičína se otevírá výhled do Beskyd i Jeseníků a je to oblíbené místo turistických vycházek. Město se jej, i na základě impulsů občanů z posledního Veřejného fóra, snaží zpříjemnit novými prvky.

“Takže jsem si říkali, že by bylo fajn udělat takové úpravy, které toho genia loci nenaruší, ale zároveň to tady zatraktivní a  zpříjemní především pro Novojičíňáky, kteří sem rádi chodí,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Z vrcholku by mělo zmizet pletivo kolem bunkru, který slouží radioamatérům, a vznikne tak prostor pro umístění nové dominanty - kukátkového sloupu.

“Na místě toho bunkru vztyčíme ocelovou trubku, bude to dutá trubka, ve které budou otvory, které budou směřovat přímo na jednotlivé vrcholy,” popsal Ondřej Kafka, zpracovatel návrhu.

V blízkosti by také měla stát vyhlídková lavice z masivních dubových hranolů. “Uspořádání té lavice je jakási symbolika, vytvářet má dojem klád, které jsou od lesáků nahodile rozmisťované podél cest,” vysvětlil architekt.

S podobou záměru se přímo na místě před pár dny seznámila i veřejnost. Podle místostarosty, přišli lidé ještě s dalšími podněty, jak místo upravit.  “Jedním z nich byla například výměna informační cedule, která už byla poškozena a která už se v tuto chvíli realizuje,” doplnil Ondřej Syrovátka.

Turisté si tu už brzy budou moci opět přečíst, proč je Svinec přírodní rezervací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy