Studentky v Novém Jičíně poskytly pomoc muži, který zkolaboval

Dvě dívky v Novém Jičíně poskytly první pomoc muži, který zkolaboval na autobusovém nádraží. Shodou okolností se jednalo o studentky zdravotnického oboru. Za duchapřítomnou reakci teď děvčatům na radnici poděkoval starosta města.

Karolína Kalužová a Miriam Richtárová studují obor praktická sestra na Mendelově střední škole v Novém Jičíně. Když loni v listopadu spěchaly  z autobusového nádraží do školy, uviděly na zemi ležet muže. Bez váhání mu poskytly první pomoc. Za to jim teď osobně poděkoval starosta města.   

“Viděly jsme , jak se dusí, tak jsme k němu přiběhly, podepřely jsem mu žebra, udělaly jsme první pomoc, stabilizovanou polohu a volaly jsem záchranku,” popsala událost Karolína Kalužová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, Nový Jičín.

“Já jsem to nebrala tak, jako že studuju tu školu, ale z toho důvodu, že jsme lidé a pomůžeme si,” reagovala Miriam Richtárová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, Nový Jičín.  

“Jsou to studentky prvního ročníku a po několika měsících, co se učily základy první pomoci, byly schopny tu pomoc prakticky poskytnout,” pochválila studentky Alžběta Šuláková, učitelka Mendelovy střední školy, Nový Jičín.   

Děvčata se o své zkušenosti nikde příliš nezmiňovala. O jejich činu se vedení města dozvědělo až nedávno díky e-mailu jednoho občana.

“I propagace tohoto činu je tím správným směrem, prostě příklady táhnou. Kéž by takových lidí a těchto mladých lidí bylo v našem městě více,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Obě dívky  teď shodně uvažují o tom, že by si pro svou budoucí profesi vybraly práci právě u zdravotnické záchranné služby.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 20.11. 7:39
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků