Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentky v Novém Jičíně poskytly pomoc muži, který zkolaboval

Dvě dívky v Novém Jičíně poskytly první pomoc muži, který zkolaboval na autobusovém nádraží. Shodou okolností se jednalo o studentky zdravotnického oboru. Za duchapřítomnou reakci teď děvčatům na radnici poděkoval starosta města.

Karolína Kalužová a Miriam Richtárová studují obor praktická sestra na Mendelově střední škole v Novém Jičíně. Když loni v listopadu spěchaly  z autobusového nádraží do školy, uviděly na zemi ležet muže. Bez váhání mu poskytly první pomoc. Za to jim teď osobně poděkoval starosta města.   

“Viděly jsme , jak se dusí, tak jsme k němu přiběhly, podepřely jsem mu žebra, udělaly jsme první pomoc, stabilizovanou polohu a volaly jsem záchranku,” popsala událost Karolína Kalužová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, Nový Jičín.

“Já jsem to nebrala tak, jako že studuju tu školu, ale z toho důvodu, že jsme lidé a pomůžeme si,” reagovala Miriam Richtárová, studentka zdravotnického oboru, Mendelova střední škola, Nový Jičín.  

“Jsou to studentky prvního ročníku a po několika měsících, co se učily základy první pomoci, byly schopny tu pomoc prakticky poskytnout,” pochválila studentky Alžběta Šuláková, učitelka Mendelovy střední školy, Nový Jičín.   

Děvčata se o své zkušenosti nikde příliš nezmiňovala. O jejich činu se vedení města dozvědělo až nedávno díky e-mailu jednoho občana.

“I propagace tohoto činu je tím správným směrem, prostě příklady táhnou. Kéž by takových lidí a těchto mladých lidí bylo v našem městě více,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Obě dívky  teď shodně uvažují o tom, že by si pro svou budoucí profesi vybraly práci právě u zdravotnické záchranné služby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy