Kurz moderní kaligrafie oživuje krasopis

Napsat přání rukou se v dnešní době esemesek stává výjimečnou záležitostí. Přesto ale mezi lidmi stoupá zájem o kaligrafii - tedy moderní krasopis. Workshop uměleckého psaní se teď konal i v Novém Jičíně.

Pečlivě písmenko za písmenkem se učíme psát v první třídě. Pak se náš rukopis většinou výrazně mění - k horšímu. Znovu se vrátit ke krasopisu mohou ale i dospělí lidé, například  v Novém Jičíně v kurzu moderní kaligrafie, který se konal ve výtvarné učebně střední školy Educa.

“Začínáme ukázkou té kaligrafie, seznámíme se trošku s historií, ukážu různé kaligrafy, knihy a pak začneme s abecedou se základními tahy. Ke konci kurz by měl každý odcházet se svým originálním rukopisem,” uvedla ALŽBĚTA GREGOROVÁ, lektorka kurzu.

Lektorka účastníkům kurzu ukázala, jak správně držet a vést ruku, a jak v některé části písmena čáru zesílit a kde naopak ztenčit.

“Teď právě používáme speciální fix brush paint. Záleží na tlaku. Čím je tlak větší, tím je ta linka silnější a naopak,” popsala ukázku lektorka.    

anketa: účastníci kurzu

“Je to hodně náročné na soustředění. A také je to o tom, jak si vypíšete ruku,” sdělila své první zkušenosti s krasopisem jedna z účastnic kurzu. “Teď se pokouším psát písmeno “b” a musím se hodně soustředit,” reagovala stručně další účastnice.

Pokročilejší nadšenci pro umělecké psaní pak mohou používat různá pera, tuš a další psací pomůcky.  Inspiraci mohou hledat i ve speciální publikaci o kaligrafii.

Zájemci o krasopis se během jedné lekce naučí psát kompletně jednu abecedu. Podle dalších ukázek mohou jiné typy písma docvičit doma.

“Mají návody a tipy, jak dále pokračovat a rozvíjet se v kaligrafii. Kaligrafii se naučí opravdu každý, záleží opravdu jen na trpělivosti a chuti člověka dále v tom pokračovat,”  uzavřela Alžběta Gregorová.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 20.11. 19:59
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků