Reklama

Kurz moderní kaligrafie oživuje krasopis

Napsat přání rukou se v dnešní době esemesek stává výjimečnou záležitostí. Přesto ale mezi lidmi stoupá zájem o kaligrafii - tedy moderní krasopis. Workshop uměleckého psaní se teď konal i v Novém Jičíně.

Reklama

Pečlivě písmenko za písmenkem se učíme psát v první třídě. Pak se náš rukopis většinou výrazně mění - k horšímu. Znovu se vrátit ke krasopisu mohou ale i dospělí lidé, například  v Novém Jičíně v kurzu moderní kaligrafie, který se konal ve výtvarné učebně střední školy Educa.

“Začínáme ukázkou té kaligrafie, seznámíme se trošku s historií, ukážu různé kaligrafy, knihy a pak začneme s abecedou se základními tahy. Ke konci kurz by měl každý odcházet se svým originálním rukopisem,” uvedla ALŽBĚTA GREGOROVÁ, lektorka kurzu.

Lektorka účastníkům kurzu ukázala, jak správně držet a vést ruku, a jak v některé části písmena čáru zesílit a kde naopak ztenčit.

“Teď právě používáme speciální fix brush paint. Záleží na tlaku. Čím je tlak větší, tím je ta linka silnější a naopak,” popsala ukázku lektorka.    

anketa: účastníci kurzu

“Je to hodně náročné na soustředění. A také je to o tom, jak si vypíšete ruku,” sdělila své první zkušenosti s krasopisem jedna z účastnic kurzu. “Teď se pokouším psát písmeno “b” a musím se hodně soustředit,” reagovala stručně další účastnice.

Pokročilejší nadšenci pro umělecké psaní pak mohou používat různá pera, tuš a další psací pomůcky.  Inspiraci mohou hledat i ve speciální publikaci o kaligrafii.

Zájemci o krasopis se během jedné lekce naučí psát kompletně jednu abecedu. Podle dalších ukázek mohou jiné typy písma docvičit doma.

“Mají návody a tipy, jak dále pokračovat a rozvíjet se v kaligrafii. Kaligrafii se naučí opravdu každý, záleží opravdu jen na trpělivosti a chuti člověka dále v tom pokračovat,”  uzavřela Alžběta Gregorová.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu