Nový Jičín ladil spolupráci s dalšími městy regionu

Vedení radnice se sešlo s představiteli dalších tří měst regionu - Kopřivnice, Příbora a Frenštátu pod Radhoštěm. Společně projednali projekty, na kterých by mohli spolupracovat nebo se navzájem inspirovat.

První kontakty vedení čtyř měst - Nového Jičína, Kopřivnice, Příbora a Frenštátu pod Radhoštěm -  začaly už během minulého volebního období. Schůzka v Kopřivnici se teď konala po delší pauze.

 “Vyvstanou nám určitá témata, kde by se tato města měla spojit.  A také témata jako je výstavba cyklostezek a oprava velkých silnic by se měla propojit  skrze celý náš region,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

“Dříve tady vládla i taková nevraživost mezi těmi městy, ale teď jsem tam cítil chuť na spolupráci i na vzájemnou inspiraci. Ta setkání by měla sloužit k tomu, abychom se navzájem poučili a mohli se od těch ostatních měst učit věci, které už tam jsou vyzkoušené a my je mohli implementovat u nás nebo naopak předávat dále,” reagoval Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Návrhem Nového Jičína na této schůzce bylo zřídit ve spolupráci s Moravskoslezským krajem speciální autobusovou linku z Hranic na Moravě. Spojila by tamní vlakové nádraží s městy novojičínského regionu.

“Která by navazovala na rychlíky do Prahy a zpět a zároveň by to bylo rychlé propojení mezi našimi městy. Musíme o tom ještě samozřejmě jednat, protože linka by musela být z velké části financována krajem,” podotkl Ondřej Syrovátka.  

Jednotlivá města budou také ještě zjišťovat zájem svých občanů o tento spoj. Nicméně předběžná ohlasy jsou dle vedení radnice  pozitivní.

“Další témata, která jsme probírali, byla oblast dotací pro sportovce, pro volný čas, pro kulturu, byla to otázka financování sociálních služeb, a také sdílení zkušeností z oblasti turismu a cestovního ruchu.  Domluvili jsme se, že setkání bude probíhat dvakrát ročně na úrovni vedení měst a dle potřeby budeme operativně schvalovat schůzky jednotlivých garantů a vedoucích příslušných odborů,” doplnil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Jedním z aktuálních okruhů spolupráce těchto měst pak bude také oblast odpadového hospodářství.
70 let na křídlech Albatrosu / přednáška Ondřeje Müllera

08.11. 18:00 - 23.10. 20:30
Nový Jičín, Kulturní dům, Štramberk

Cesta do pravěku včera a dnes / přednáška Vladimíra Sochy

09.11. 13:00 - 23.10. 20:30
Nový Jičín, Kulturní dům Štramberk

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 23.10. 20:30
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu