Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní projekt učil studenty v Novém Jičíně zakládat firmy

Závěrečnou konferencí skončil mezinárodní projekt, kterého se účastnila novojičínská střední škola Educa. Studenti během dvou let zakládali fiktivní firmy a ověřovali si jejich fungování.

Společnost zabývající se prodejem sportovního zboží, firma poskytující marketingové služby  nebo výrobce nábytku. Tyto tři podnikatelské nápady vzešly z projektu v rámci programu Erasmus+, který koordinovala střední škola Educa z Nového Jičína. Ke spolupráci si přizvala partnery ze slovenského Lučence a francouzského Epinalu

“Studenti pracovali po dobu dvou let na založení fiktivních firem a zpracovávání business plánů. dneska nám projekt končí tím, že studenti budou prezentovat své výstupy,” uvedla Šárka Nedělová, zástupkyně ředitele SOŠ Educa Nový Jičín.

Cílem projektu bylo prohloubit rozhled studentů v podnikatelském prostředí, v oblasti marketingu a managementu, a rozvoj komunikačních schopností v angličtině.

“Název naší firmy je Sportmark, s.r.o., zabýváme se prodejem sportovního zboží a oblečení a organizujeme i módní akce a soutěže,” popsala projekt Klára Vašutová, SOŠ Educa Nový Jičín.

“Museli jsme zjistit naše příležitosti, naše slabé stránky, hrozby a silné stránky,” dodala Vendula Kopalová, SOŠ Educa Nový Jičín.

“Při zakládání firmy jsem se toho určitě hodně naučili. Také jsme porovnali, jak to probíhá v dalších zemích, jaké jsou rozdíly,” reagovala Erika Kajbová, OA Lučenec (Slovensko).

“Zlepšili jsme si prezentační dovednosti v angličtině. Seznámili jsme se s životem a kulturou v České republice i na Slovensku a spolupráce se studenty z těchto zemí se nám moc líbila,” doplnila Mélanie Emren, Lycée professionnel Isabelle Viviani, Épinal (Francie).

Závěrečnou tečkou celého projektu byla módní přehlídka pořádaná právě fiktivní firmou studentů střední školy Educa.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy