Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stezku Silesianka rozšířila nová rozhledna u Oder

Na Veselském kopci v Oderských vrších byla oficiálně otevřena nová rozhledna. Stavba je součástí sítě vyhlídek nového česko-polského projektu s názvem Silesianka.

Vyhlídková věž na Veselském kopci u Oder byla dokončena loni na podzim, teď na jaře se ji dostalo pocty slavnostního otevření. Zařadila se tak mezi dalších více než 30 podobných objektů v česko-polském příhraničí, které jsou dotován z prostředků Euroregionu Silesia.

“Území Euroregionu Silesia jako takového není bohaté na hory, tak jsem si řekli, že si ty hory postavíme. Postupně se začala myšlenka rozšiřovat, zjišťoval se zájem, kdo by chtěl z našich členských obcí na české i polské straně,” vysvětlil Roman Tománek, zástupce Euroregionu Silesia.

Odry se k projektu připojil už také proto, že strážní věž mají přímo ve svém znaku a rozhledny teď mají celkem dvě. Ta první stojí už 5 let na protějším Pohořském kopci.

“Při první myšlence Euroregionu Silesia, že by se postavila celá síť rozhleden, které by na sebe navazovaly a turisté by k nám mohli jezdit, tak jsme neváhali ani vteřinu a pustili jsme se do toho,” sdělil Libor Helis (Změna pro Odersko 2020), starosta Oder.

“Líbí se nám tady moc, protože jsme tady z tohoto kraje,” pousmála se starší žena scházející z rozhledny. “Dnes byla vyhlídka špatná, ale byl jsem tu v zimě a to byla super vyhlídka,” reagoval další návštěvník. “Je to tady dobré místo pro parkur, schovku a hoňku,” pousmál se malý chlapec.

“Hlavní myšlenkou je, že má vzniknout stezka rozhleden a vyhlídkových míst s názvem Silesianka,” doplnil Roman Tománek.   

Další nové rozhledny V Moravskoslezském kraji už stojí například ve Slatině a Stěbořicích.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry