Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Strážníci pokračují ve značení kol

Městská policie pokračuje i letos na jaře ve značení jízdních kol syntetickou DNA. Tímto způsobem už si ve městě zabezpečilo svůj dopravní prostředek téměř 600 cyklistů.

Strážníci jízdní kolo nafotí, zaevidují číslo rámu a další údaje a pak syntetickou DNA nanesou na deset až patnáct různých míst. Je stejně jedinečná jako DNA člověka a neexistují dvě totožné. Tuto službu provádí pro občany města bezplatně, a to v úterý a ve čtvrtek, od 9 do tří hodin. Značení trvá zhruba 20 minut a je nutné se předem objednat.

“Je důležité, aby si každý, kdo chce naznačit kolo, sebou vzal občanský průkaz, doklad o nabytí kola a měl kolo suché a čisté. Pokud je teplota nižší než 10 stupňů, nedá se značit, a pokud prší, tak značení také odkládáme na pěknější dny,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Takzvané forenzní značení, které lze použít také například na invalidní vozíky, usnadňuje v případě krádeže  identifikaci majitele.

“Jízdní kola v Novém Jičíně značíme od roku 2015 a v současné době máme tři kola, která jsou v pátrání jako odcizená,” podotkla tisková mluvčí strážníků. 

“Nakonec kolo označíme takovou nálepkou, aby případný zloděj věděl, že toto kolo je chráněno DNA,” strážník provádějící značení

   “Než by mi to kolo ukradli, tak jsem si ho nechal označit. …” pokrčil rameny cyklista, který službu značení využil. 

  Do dnešního dne už strážníci v Novém Jičíně označili téměř 600 jízdních kol. V letošním roce mají zatím připravenu sadu na 50 značení.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy