Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chystá změny v Baby a senior taxi

Služba Baby a senior taxi funguje v Novém Jičíně jeden rok a čekají ji změny. Podle vedení radnice není v současné podobě efektivní. Zajišťována je dvěma elektromobily, které nejsou dostatečně využity.

Baby a senior taxi má zejména starším lidem a rodičům malých dětí usnadnit v případech nouze přepravu k lékaři nebo na úřady. Její současná podoba, tak jak je provozována v Novém Jičíně dvěma pronajatými elektromobily, se ale nelíbí novému vedení radnice.

“To provozování zhruba po roce se nám osvědčilo jako neúčelné. Zjistili jsme, že, de facto jedno vozidlo nevyjelo vůbec, i když technické služby za toto vozidlo 18 700 korun operativní leasing,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

V loňském roce město na tuto službu vyčlenilo 1 a půl milionu korun, k jejímu užívání se zaregistrovalo kolem 200 lidí.

“Což se nám zdají být strašně neúčelně vynaložené peníze. Samozřejmě tuto službu nezpochybňuji, ale způsob provozování a cena je nepřijatelná,” dodal starosta.   

V letošním roce se zatím na sociální odboru přihlásilo k této službě jen 162  zájemců. “Převážně mají zájem senioři,  lidé starší 65 let, o baby průkazky je malý zájem, vydány byly pouze dvě,” sdělila Lenka Šablaturová, Odbor soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Město proto plánuje ekonomičtější provoz, a to pravděpodobně cestou smlouvy se soukromým  provozovatelem taxislužby. Elektromobily na leasing vrátí poskytující společnosti.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail