Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chystá změny v Baby a senior taxi

Služba Baby a senior taxi funguje v Novém Jičíně jeden rok a čekají ji změny. Podle vedení radnice není v současné podobě efektivní. Zajišťována je dvěma elektromobily, které nejsou dostatečně využity.

Baby a senior taxi má zejména starším lidem a rodičům malých dětí usnadnit v případech nouze přepravu k lékaři nebo na úřady. Její současná podoba, tak jak je provozována v Novém Jičíně dvěma pronajatými elektromobily, se ale nelíbí novému vedení radnice.

“To provozování zhruba po roce se nám osvědčilo jako neúčelné. Zjistili jsme, že, de facto jedno vozidlo nevyjelo vůbec, i když technické služby za toto vozidlo 18 700 korun operativní leasing,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

V loňském roce město na tuto službu vyčlenilo 1 a půl milionu korun, k jejímu užívání se zaregistrovalo kolem 200 lidí.

“Což se nám zdají být strašně neúčelně vynaložené peníze. Samozřejmě tuto službu nezpochybňuji, ale způsob provozování a cena je nepřijatelná,” dodal starosta.   

V letošním roce se zatím na sociální odboru přihlásilo k této službě jen 162  zájemců. “Převážně mají zájem senioři,  lidé starší 65 let, o baby průkazky je malý zájem, vydány byly pouze dvě,” sdělila Lenka Šablaturová, Odbor soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Město proto plánuje ekonomičtější provoz, a to pravděpodobně cestou smlouvy se soukromým  provozovatelem taxislužby. Elektromobily na leasing vrátí poskytující společnosti.
NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků