Novojičínský armwrestling jede dobýt Evropu

Armwrestling, česky řečeno páka, je sportovní odvětví, která má v Novém Jičíně svůj klub. Dva jeho zástupci nyní míří na mistrovství Evropy do Řecka.

Třináctiletý Adam Číp je v armwrestlingu juniorským mistrem České republiky.  Spolu se svým trenérem Jaromírem Bělůnkem, který je rovněž českým šampionem ve své váhové kategorii, se nominovali na květnové mistrovství Evropy do Řecka.

“Dostal jsem se k tomuto sportu přes taťku, trénuju doma, na tréninku, dělám to zhruba rok a půl,” uvedl Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.

“Trénujeme. Adam do toho dává i více, než by měl. Je dobrý, jsem s ním velmi spokojený.  Věřím, že Adam by mohl uspět. Jedeme poprvé na Evropu, i pro mně je to premiéra,” sdělil Jaromír Bělůnek, Armwrestling TJ Nový Jičín.

“Armwrestlingový klub v Novém Jičíně funguje zhruba dva a půl roku. Kdysi to byla taková hospodská páka, ale teď to přechází do sportu, který by do budoucna mohl snad být i olympijský sport,” vysvětlil Stanislav Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.  

Základem armvrestlingu je dobrá technika a rychlost.

“Nejde ani tak o svaly, kolikrát porazíte velkého chlapa s velkýma rukama. Jde tam o pevnost šlach, o rychlost a hlavně zápěstí a prsty. To je nejdůležitější. A mít trochu talent na tu techniku,” podotkl Jaromír Bělůnek, Armwrestling TJ Nový Jičín.

“Technika mi jde, ale rychlost musím dopilovat,” pousmál se Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.  

Pokud  na mistrovství Evropy novojičínští borci uspějí, mají velkou šanci se také nominovat na světový šampionát, který proběhne v září v Rumunsku.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 9:07
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

AVIDUZ, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Lajnveber s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

4Lide s.r.o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč do 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků