Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žilina pokračuje v Sousedských snídaních

Osadní výbor v Žilině pokračuje i letos v pořádání Sousedských snídaní. Hlavním smyslem je podpořit dobré vztahy mezi lidmi - a předvést se mohou i hospodyňky.

Buchty, chlebíčky, ale i dršťková polévka nebo velikonoční beránek - to je jen část pestrého meny, které si na první letošní Sousedskou snídani přichystali obyvatelé místní části Žilina. S pořádáním těchto akcí začal osadní výbor v loňském roce.

“Nakonec jsme jich udělali za loňský rok šest, lidé si na ně zvykli, začalo se jim to líbit, chodí tu rádi. Dokonce se ptají, kdy už zase bude Sousedská snídaně a mrzelo je, že to nebylo možné pořádat přes zimu,” uvedl Jaroslav Perutka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

“Já jsem včera upekla dobrou domácí sekanou, tak doufám, že bude všem chutnat,” ukázala na tác jedna z účastnic akce.  “Připravila jsem kávu, budeme dneska podávat cappuccino a espresso,” pousmála se další mladá žena. “Přišel jsem přispět hudbou. Sousedům zahraju na kytaru a zazpíváme si,” sdělil žilinský muzikant.   

“Cíl těch snídaní je setkávání všech lidí a nejen Žiliňáků. Já vždycky  říkám, že sousedi jsme minimálně všichni Evropané, takže jsou vítání úplně všichni, kdo mají chuť si popovídat, není to jenom o Žilině. Chodí nám tu lidé od maminek s miminky až po seniory na vozíčku, kteří už nemohou chodit, a o to nám jde, aby si popovídali všichni, všechny věkové kategorie,” dodal předseda osadního výboru.  

Sousedské snídaně se konají venku pod dřevěným přístřeškem, a to od dubna do září vždy třetí sobotu v měsíci. Na další jsou lidé zváni 19. května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy