Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Profesionální hasiči chrání město už 50 let

Půl století existence profesionální jednotky oslavili hasiči v Novém Jičíně. Pro veřejnost uspořádali na náměstí přehlídku všech činností, kterými lidem pomáhají.

Vyproštění zraněného člověka z havarovaného automobilu - to je jeden z poměrně častých zákroků hasičů. Na Masarykově náměstí šlo ale tentokrát o komentovanou ukázku v rámci oslav 50. výročí založení zdejší profesionální jednotky.  

“V rámci dynamických ukázek diváci uvidí, jak prakticky ten zásah vypadá. Máme připravenou také dynamickou ukázku záchrana osoby pomocí lezecké techniky, a ukázku požárního zásahu na radnici,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

“Jsme rádi, že tady jednotku hasičského záchranného sboru máme, ta spolupráce města  a hasičů je bezproblémová,” reagoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Doprovodný program hasiči zacílili i na děti. Na náměstí vystupovali členové kroužků Střediska volného času Fokus, a zamířili sem školáci, kteří se formou zábavných her a soutěží vzdělávali v oblasti prevence.  

“Skládal jsem pucle s obrázkem hasičů,” ukázal obrázek malý chlapec. “Vyzkoušela jsem si,co je v domě nebezpečné,” přidala se desetiletá školačka.

Lidé si mohli prohlédnout veškerou techniku hasičů, i těch dobrovolných z okolních obcí, kteří přivezli také historická vozidla. Součástí byla výstava fotografií připomínajících 50letou historii novojičínské profesionální jednotky.

“V roce 1969 tady začali nejprve sloužit dva placení hasiči, v tuto chvíli slouží na stanici nepřetržitě 38 profesionálních hasičů,” sdělil Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje.

Ti by ale měli po roce 2020 změnit adresu. Přestěhují se ze středu města na jeho okraj.

“Je před námi výstavba nové centrální stanice, která bude situována na ulici Propojovací. Výstavba téhle stanice zlepší provozní podmínky a zázemí jednotky a určitě zvýší její akceschopnost,” dodal Petr Adamus.  

Poloha nové stanice blíže k silnici I/48  urychlí zejména výjezdy do okolních obcí a města a právě také k zásahům na samotné hlavní tepně.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků