Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Profesionální hasiči chrání město už 50 let

Půl století existence profesionální jednotky oslavili hasiči v Novém Jičíně. Pro veřejnost uspořádali na náměstí přehlídku všech činností, kterými lidem pomáhají.

Vyproštění zraněného člověka z havarovaného automobilu - to je jeden z poměrně častých zákroků hasičů. Na Masarykově náměstí šlo ale tentokrát o komentovanou ukázku v rámci oslav 50. výročí založení zdejší profesionální jednotky.  

“V rámci dynamických ukázek diváci uvidí, jak prakticky ten zásah vypadá. Máme připravenou také dynamickou ukázku záchrana osoby pomocí lezecké techniky, a ukázku požárního zásahu na radnici,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

“Jsme rádi, že tady jednotku hasičského záchranného sboru máme, ta spolupráce města  a hasičů je bezproblémová,” reagoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Doprovodný program hasiči zacílili i na děti. Na náměstí vystupovali členové kroužků Střediska volného času Fokus, a zamířili sem školáci, kteří se formou zábavných her a soutěží vzdělávali v oblasti prevence.  

“Skládal jsem pucle s obrázkem hasičů,” ukázal obrázek malý chlapec. “Vyzkoušela jsem si,co je v domě nebezpečné,” přidala se desetiletá školačka.

Lidé si mohli prohlédnout veškerou techniku hasičů, i těch dobrovolných z okolních obcí, kteří přivezli také historická vozidla. Součástí byla výstava fotografií připomínajících 50letou historii novojičínské profesionální jednotky.

“V roce 1969 tady začali nejprve sloužit dva placení hasiči, v tuto chvíli slouží na stanici nepřetržitě 38 profesionálních hasičů,” sdělil Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje.

Ti by ale měli po roce 2020 změnit adresu. Přestěhují se ze středu města na jeho okraj.

“Je před námi výstavba nové centrální stanice, která bude situována na ulici Propojovací. Výstavba téhle stanice zlepší provozní podmínky a zázemí jednotky a určitě zvýší její akceschopnost,” dodal Petr Adamus.  

Poloha nové stanice blíže k silnici I/48  urychlí zejména výjezdy do okolních obcí a města a právě také k zásahům na samotné hlavní tepně.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail