Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město se pustilo do “proměn” bytů

Technický stav bytů v majetku města není vždy ideální. Radnice se proto rozhodla uvolnit z rozpočtu finanční prostředky a začala s jejich postupnou rekonstrukcí.

Město má ve svém majetku zhruba 1200 bytů. Ne vždy ale jejich stav odpovídá standardům doby. Uvnitř některých stačí provést běžnou údržbu, u jiných je nutná generální oprava.  

“Vnímáme, že technický stav bytů, které vlastní město a pronajímá je občanům, není ideální. Proto se město rozhodlo posílit v rámci rozpočtu tuto stránku. V letošním roce se už opravilo 16 bytů, další tři se opravují, celkové náklady milion šest set dva tisíc korun včetně DPH,” informoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

“Nacházíme se v bytě na adrese Revoluční 36, tento byt byl kompletně opraven. Musely se tu udělat sanace omítek, vybouralo se bytové jádro, které se následně vyzdilo, udělaly se nové rozvody vody a kanalizace od stupaček,” ukázal Marek Pavelka, technik bytového odboru, MěÚ Nový Jičín.

Rekonstrukcí prošla ještě původně hliníková elektroinstalace, vylepšeny jsou podlahy i radiátory, nové jsou dveře. Kompletní proměna se dotkla také sociálního zařízení a kuchyňské části.  

“Pokud jde o ty generální rekonstrukce, tak vycházíme z toho, že byt, který se uvolní ať už v rámci ukončení nájmu nebo exekučního vyklizení, tak prochází generální rekonstrukcí,” vysvětlil místostarosta.  

Celkově hodlá město v letošním roce vložit do renovace svých bytů 12 milionů korun. Ty, které díky opravě nabídnou nájemcům vyšší komfort, bude nabízet i za vyšší nájemné. Rozhodovat o přidělení bytu bude v rámci nabídkového řízení, tak jako dosud, soutěž formou obálkové metody.  

Obvyklá vyvolávací cena za metr čtvereční  se pohybuje kolem 92 korun.

“Občas padají dotazy stávajících nájemníků, zda má město v plánu byty prodat. V tuto chvíli můžeme říci, že město neplánuje byty prodávat,” dodal Václav Dobrozemský.

Byty v majetku města jsou rozděleny do několika kategorií, kromě těchto s uvolněným tržním nájmem jsou to také byty sociálního charakteru, na jejichž přidělení existuje pořadník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Stav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ANIM plus - RS, s.r.o. - pracoviště Příbor
Příbor
od 19 000 Kč/měsíc

Detail