Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská radnice má novou obřadní síň

Obřadní síň v budově novojičínské radnice prošla kompletní rekonstrukcí. Úřad tak získal reprezentativní prostor, který bude sloužit nejen ke svatebním obřadům, ale i k dalším společenským akcím.

Svatební pochod zněl novojičínskou obřadní síní po půlroční pauze. Od podzimu prošel tento více než 50 let starý interiér kompletní změnou vizáže za téměř 5 a půl milionů korun. Prohlédnout si jej mohla i veřejnost.

“Pěkné je to,” reagovala starší návštěvnice síně. “Celá ta barva a podlaha v jednom rázu, to je moc příjemné,” přidal se další účastník prohlídky.

“Nové pojetí je jednak moderní, jsou tady moderní prvky, prostor je v podstatě takový jednoduchý, ale zároveň to má svůj slavnostní ráz. A je tu i odkaz na historii, například v podobě původních světel,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Proměna obřadní síně proběhla podle návrhu architekta Martina Rosy, který se svou vizí uspěl v rámci ideové soutěže.

“Realita odpovídá mému návrhu maximálně. Ten prostor je čistý, vyčištěný světlý, je tady hodně světla,” konstatoval Martin Rosa, architekt, autor projektu.

V podstatě až po rozkopání starých podlah v historické budově radnice a zásahu do stěn původních prostor se podařilo ještě za pochodu projekt částečně upravit. Stavební firma tak mohla navíc zbourat některé zdi.  

“Zjistili jsem, že objekt je postaven jinak, než se předpokládalo, takže jsme mohli po dohodě se statikem vypustit některé nosné pilíře a celý prostor se otevřel,” podotkl Tomáš Vytlačil, realizátor stavby.

Poslední úpravou bude ještě doplnění interiérových dekorací, především závěsů a květin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy