Muž, který se obnažoval před NJ školkou, je ve vazbě

Policisté dopadli muže, který se obnažovat poblíž mateřské školky v Novém Jičíně. Podobného jednání už se dopustil v minulost, a tak rovnou skončil ve vazbě.

Nepříjemná událost se odehrála u jedné z mateřských škol v Novém Jičíně v průběhu minulého týdne. Děti si hrály na zahradě a zaregistrovaly podivné chování neznámého muže. Ten je přes plot  nejprve oslovil a následně se měl před nimi začít obnažovat a ukájet se.

“Děti odběhly pryč a i přes jeho volání se k němu nevrátily. Na druhý den byl muž spatřen u plotu školní zahrady opět a na místě byl zadržen policisty z obvodního oddělení Nový Jičín,” uvedl Petr Směták, OTP PČR Nový Jičín.  

Jednalo se o třiapadesátiletého muže z Frýdeckomístecka, který byl obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví. Kriminalisté dále zjistili, že se takového chování na veřejnosti nedopustil poprvé a státnímu zástupci podali podnět na vzetí do vazby. Soud návrh akceptoval.

“Muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,” dodal policejní mluvčí.  

“O té situaci víme, jsme o ni podrobně informováni a udělali jsem následná opatření. Všichni pedagogové byli poučeni i děti a myslíme si, že je to v současné době velice dobře ošetřeno a nic nehrozí,” reagovala Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín.  

V Novém Jičíně je 9 budov se zahradami, které slouží jako městské mateřské školy. Policisté tu konkrétní, u které se muž obnažoval, nespecifikovali.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků