Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž, který se obnažoval před NJ školkou, je ve vazbě

Policisté dopadli muže, který se obnažovat poblíž mateřské školky v Novém Jičíně. Podobného jednání už se dopustil v minulost, a tak rovnou skončil ve vazbě.

Nepříjemná událost se odehrála u jedné z mateřských škol v Novém Jičíně v průběhu minulého týdne. Děti si hrály na zahradě a zaregistrovaly podivné chování neznámého muže. Ten je přes plot  nejprve oslovil a následně se měl před nimi začít obnažovat a ukájet se.

“Děti odběhly pryč a i přes jeho volání se k němu nevrátily. Na druhý den byl muž spatřen u plotu školní zahrady opět a na místě byl zadržen policisty z obvodního oddělení Nový Jičín,” uvedl Petr Směták, OTP PČR Nový Jičín.  

Jednalo se o třiapadesátiletého muže z Frýdeckomístecka, který byl obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví. Kriminalisté dále zjistili, že se takového chování na veřejnosti nedopustil poprvé a státnímu zástupci podali podnět na vzetí do vazby. Soud návrh akceptoval.

“Muž je stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,” dodal policejní mluvčí.  

“O té situaci víme, jsme o ni podrobně informováni a udělali jsem následná opatření. Všichni pedagogové byli poučeni i děti a myslíme si, že je to v současné době velice dobře ošetřeno a nic nehrozí,” reagovala Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín.  

V Novém Jičíně je 9 budov se zahradami, které slouží jako městské mateřské školy. Policisté tu konkrétní, u které se muž obnažoval, nespecifikovali.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy