Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti gymnázia prostřeli k charitativní snídani

Studenti gymnázia pořádali v parku charitativní snídani. Výtěžek dobročinné akce věnovali spolku Vzduchoplavci, který pořádá letní pobyty pro děti a dospělé s různým typem postižení.

Charitativní akce “Snídej pro děti”, která se konala v parku pod gymnáziem, měla 70 pořadatelů. Přesně tolik studentů tu už podruhé pro dobrou věc prostřelo stoly se svými pekařskými a kuchařskými výrobky.

“Studenti se rozhodli, že by chtěli pomáhat i letos, a letos jdou peníze na spolek Vzduchoplavci, který pořádá tábory pro děti s různými typy postižení,” Tereza Jelínková, studentka Gymnázia Nový Jičín, organizátorka akce.

Výběr společenství, kterému peníze poputují, nebyl náhodný. Vzduchoplavce založili před sedmi lety bývalí studenti tohoto gymnázia.

“Tak nám to udělalo ještě tu dvojí radost, že jsou to pořád studenti, kteří se ozvali bývalým studentům, je to moc fajn a moc si toho vážíme,” reagoval Jan David, předseda spolku Vzduchoplavci.  

Na dva turnusy tábora do Velkých Karlovic pořádaného spolkem Vzduchoplavci se v létě dostane téměř 60 handicapovaných lidí od 4 do 45 let.  

“Chtěli jsme nějak pomoci, ale neumíme péct, jsme kluci, tak jsme alespoň koupili jahody a melouny,” ukázal obsah své snídaně Alex Biskup, student Gymnázia Nový Jičín.

“Protože je to pro dobrou věc a chceme podpořit Vzduchoplavce, tak jsem upekla bábovku a ovesné sušenky,” přidala se Kateřina Hyklová, studentka Gymnázia Nový Jičín.

Letošní akce Snídej pro děti vynesla Vzduchoplavcům 23 tisíc korun. A jen doplňme, že výtěžek loňského prvního ročníku této charitativní snídaně věnovali studenti gymnázia spolku ITY, který pečuje o klienty s poruchou autistického spektra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy