Školáci soupeřili o Pohár starosty

Žáci základních škol se utkali v dalším ročníku sportovního klání o Pohár starosty. Průběh letošního soupeření ale částečně ovlivnil déšť. Pořadatelé museli zrušit atletické disciplíny.

Získat Pohár starosty města je mezi základními školami prestižní záležitostí. Letošním ročníkem soupeření ovšem trochu zamíchalo počasí. Po vydatném raním dešti museli pořadatelé vyloučit ze soutěží atletické disciplíny.

“Atletický ovál by strašně podmáčený, jsou tam velké kaluže. Další tři sproty jsme museli přesunout do vnitřních prostor, a to je jízda zručnosti na kole, která se koná na zimním stadionu, dále jsme přesunuli basketbal dívek, který měl být otevřeným nebem, a florbal chlapců. Oba tyto sporty jsou v tělocvičně Základní školy Komenského 66,” vysvětlil Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus.

Z loňských 17 druhů sportů tak absencí atletiky letos soupeřeli školáci v 11 disciplinách.

“Je to prvním rokem, kdy všechny sporty probíhají v jeden čas, také plavání, které je organizačně náročné, probíhá v dnešní den. Takže sportuje se na hodně sportovištích, na hale, na bazéně, v tělocvičnách, ve Fokusu a tady na zimním stadionu,” vyjmenoval Pavel Sedlář.

“Miniházená je tradičním sportem na Poháru starosty. Každá škola postavila jedno družstvo, v družstvu musí být vždy minimálně dvě slečny a zapojit se do hry. Probíhá to všechno v poklidu, padá hodně branek,” okomentoval jednu z disciplín Petr Jaroň, rozhodčí turnaje v miniházené.

Jediní sportovci, kteří mohli odehrát svůj turnaj pod širým nebem, byli fotbalisté na umělém trávníku.

“Je to malá kopaná, 6+1. Účastní se pět týmů, kromě základních škol i gymnázium. Hrají každý s každým a vypadá to,  že o vítězi se rozhoduje mezi Komenského 66, Komenského 68 a možná je ve hře ještě Jubilejní,” konstatoval Jan Koval, rozhodčí turnaje v malé kopané

Poháru starosty se kromě 4 městských základní školy účastnili také dva hosté - ZŠ Galalxie a víceleté gymnázium. Ti se svými žáky neobsadili všechny kategorie a nebodovali v celkovém hodnocení. I tak ale mohli získat medaile v jednotlivých disciplínách. ZŠ Galaxie se to povedlo v jízdě na kole.

“Vyhráli jsme 1. místo za tým v jízdě zručnosti. Jsme za to rádi a doufám, že se nám tak bude dařit i ve vybíjené,” Matěj Mikulenka, ZŠ GALAXIE

Smyslem tohoto velkého sportovního svátku novojičínských škol je rozpohybovat co nejvíce dětí. Také letos se to povedlo u téměř čtyř stovek malých sportovců. Z vítězného poháru se nakonec mohla radovat ZŠ Komenského 66.




UNISTAD spol. s r.o.
Suchdol nad Odrou
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo - Areál Tatry č.p. 1448/5
Kopřivnice
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

FORMPROJEKT, spol. s r.o.
Fulnek
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků