Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pivobraní ověnčené Cenou cestovního ruchu

Náměstí patřilo dalšímu ročníku Pivobraní. Sládci z regionu i ze zahraničí pro tento festival navařili přes 100 druhů piv. Za loňský rok získalo Pivobraní Cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech.

Zástupci 30 minipivovarů se už posedmé sjeli do Nového Jičína na festival zlatavého moku. Pivobraní nabídlo více jak 100 druhů piv včetně letních speciálů. 

“Zkoušíme čtrnáctku a je to dobré. Jdeme na medové. Červený pomeranč. Teď momentálně mám Čulibrka,” vyjmenovávali návštěvníci akce piva, která právě ochutnávali.  

“Lidé přišli, baví se. Všechno funguje, vratné kelímky, pivovary čepují, doprovodný program vyšel,” okomentovala průběh organizátorka, Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín. 

”Zapršelo , tak nás to trošku vylekalo. Ale přes obavy se vyčasilo, atmosféra je perfektní a pivo se točí, pořád se točí,” uvedl výčepní v jednom ze stanů. “Letos jsme tu poprvé, víme,že je to sedmý ročník. Akce je to super, perfektní kapely,” přidal se další z pivovarníků. 

Pivovary na tento festival vybírají pořadatelé pečlivě dlouhou dobu dopředu, záleží na nabídce produktů, na vytočí piva, a na každém ročníku dají šanci i nováčkům.  

“Ze 30 procent se snažíme pivovary každým rokem prostřídat, protože čím dál tím více mají o tuto akci zájem. Pivovary tedy střídáme, abychom dali šanci i ostatním,” dodala Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín. 

Návštěvníci akce mohli kromě českých piv chutnat také ta z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. Zahraniční hosté navíc přivezli i jiné zajímavosti.

“Kromě tradičních produktů jsme se letos konečně zapojili do Pivobraní více tématicky a dovezli jsme i dva druhy piva. Je to pivo z malého lokálního pivovárku,” podotkl Alberto Razzini, radní Novellary (Itálie).

“Hlavně jsem přivezli světovou raritu a tou je pro Kremnicu právě Kremnická mincovna. Je to nejstarší nepřetržitě fungující podnik na světě. Vyrobili jsem speciální raznici pro město Nový Jičín, kde z jedné strany je Kremnica a z druhé strany Pivobraní,” ukázal Martin Varhaňovský, Kremnica (Slovensko). 

Atraktivní podívanou poskytla královská pivní soutěž v běhu s pivní šerpou . 

Pivní festival ale zároveň nabídl zábavný a kulturní program pro celé rodiny, jehož součástí byli i domácí vystupující. 

“Máme připravenou ukázku, de facto zákrok prvorepublikových československých četníků na hledaného pachatele,” upozornil Jiří Kostelník, KVH FENIX Nový Jičín. 

Po celý den se také na pódiu střídala jedna kapela za druhou, Vypsaná Fixa, Mandrage nebo Petr Kolář. 

Destinační management turistické oblasti Beskydy - Valašsko letos udělil Pivobraní Cenu cestovního ruchu za nejlepší počin v Beskydech za rok 2018. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy