Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelstvo odvolalo vedoucího kontrolního výboru

Zastupitelstvo města odvolalo vedoucího kontrolního výboru. Nebylo spokojeno s navrženým plánem kontrolní činnosti, který byl nakonec s úpravami schválen až po půl roce.

Zastupitelé města na své poslední schůzi odvolali předsedu kontrolního výboru Pavla Rozbroje. Pro bylo 15 hlasů z vedoucí čtyřkoalice. Členy kontrolního výboru jsou zástupci všech politických stran zastoupených v zastupitelstvu. 

“Kontrolní výbor zastupitelstva města předložil návrh plánu své kontrolní činnosti na letošní rok, který byl nehlasovatelný. Jednak ty body, které byly předloženy, tak neodpovídaly skutečnosti a nebylo možné podle nich tu kontrolu provést. A zároveň kontrolní výbor navrhoval provádět kontroly i výkonu státní správy, což ze zákona o obcích nejde,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Tento bod odvolání předsedy kontrolního výboru nebyl dopředu zařazen do programu schůze a opozice byla tímto krokem zaskočena. Schválen byl nakonec i upravený plán kontrol.

“Samozřejmě zastupitelstvo má právo na toto rozhodnutí, já ho respektuji, a o důvodech mého odvolání můžeme jen spekulovat. V původním plánu bylo šest bodů kontrolní činnosti, ten nový má pět. Z původního plánu byly vypuštěny dva body, kontrola psího útulku a kontrola obřadní síně,” reagoval Pavel Rozbroj (ČSSD), zastupitel Nového Jičína. 

Stavba psího útulku, která byla zahájena v minulém volebním období, byla počátkem roku zastavena poté, co vyšlo najevo, že nevyužívaná vojenská střelnice, která s pozemkem sousedí, je stále v provozu. Krajská veterina radnici informovala, že v tomto případě nedá souhlas s kolaudací. Nově do plánu kontrolní činnosti přibyla výletní lokalita na Čerťáku. 

“Je nutné konstatovat, že od prosince, kdy kontrolní výbor funguje, jeho členové byli zvoleni, tak de facto nepracuje, neplní svou základní úlohu, a to kontrolovat záležitosti v samostatné působnosti města,” podotkl místostarosta.   

Podle koaliční smlouvy náleží post předsedy kontrolního výboru ČSSD jako nejsilnější opoziční straně. Ta zatím jméno nového kandidáta nesdělila. Volba předsedy proběhne na zářijovém zastupitelstvu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy