Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavecká škola Laguna zvala děti do vody

Plavecká škola Laguna zvala děti do vody. Uspořádala akademii, ve které ukázala průřez činnosti - od plavání kojenců až po své ploutvové mistry světa.

Po šesti letech opět KVS Laguna připravil ukázku toho, čemu všemu dokáže děti naučit. Na akademii “Bavíme se ve vodě” představil svou plaveckou školu a také kurzy pro veřejnost, které začínají už u miminek od dvou měsíců. Nicméně těm jsou určeny speciální vany, a tak na akademii bylo v bazénu vidět děti od jednoho roku.  

“ Máme to rozděleno na plavání rodičů a dětí od jednoho do čtyř let. Pěti až sedmileté děti už bývají ve vodě samy, rodiče je jen přivedou. Starší děti od první po pátou třídu plavou v tzv- zdokonalováčku,” uvedla Jana Bajerová, ředitelka plavecké školy, KVS Laguna.  

V těchto kroužcích je asi 1 500 dětí. Dalších zhruba 120 plavců od 12-ti let  je soustředěno do oddílu sportovního potápění. Ti na akademii předvedli dovednosti, které se během uplynulých deseti měsíců naučili na tréninku.

“Dýchání do vody se šnorchlem, plavání v krátkých ploutví, plavání kraulem a delfínovým vlněním,. Poté bude následovat krátká ukázka z tréninků,”  podotkla SIMONA KLAPCOVÁ, předsedkyně sportovního potápění, KVS Laguna. 

Laguna prezentovala své rychlostní závodní disciplíny s delšími ploutvemi a s monoploutví, ve kterých klub vychoval i několik mistrů ČR, Evropy i světa. Nicméně trenéři se snaží vést děti ke všestrannému pohybu tak, aby se sport stal i po skončení soutěžní kariéry součástí jejich života. 

“Hlavní myšlenkou je to, že vedeme děti ke sportu. Nejen k tomu vrcholovému sportu, kdy vyhrávají medaile, ale aby sport zařadili do svého života. A aby tam zařadili i sport, který není ten jejich hlavní závodní. Proto vám na akademii předvedeme také doplňková cvičení na suchu,”  dodala Simona Klapcová. 

Klub se tedy téměř 30 let zabývá všestrannou sportovní přípravou. Děti bruslí, věnují se běžeckému lyžování, cyklistice, horolezectví a skákání na trampolínách. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry