Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava školky v Novém Jičíně vystěhuje děti do družiny

Nástup prázdnin spustil velké údržbové práce na mnoha školách. Například v Novém Jičíně je největším stavebním zásahem rekonstrukce jedné z mateřských škol. Protáhne se do podzimu a děti se musí přestěhovat.

Mateřská škola Jubilejní v Novém Jičíně už je několik dnů staveništěm. Započaly tu práce za více než 8 milionů korun. 

“Jsou to finanční prostředky také z dotačního titulu. Ty práce jsou opravdu rozsáhlé, zateplení, oprava střechy, výměna oken. A samozřejmě takto rozsáhlé práce si žádají i velký termín,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Ve školce je jindy více než 50 dětí, teď během omezeného prázdninového provozu jsou buď doma nebo v budově další školky na ulici Karla Čapka. Od 1. září se ale po dobu tří měsíců přestěhují do prostor sousední základní školy. 

“Nabídli jsme naše prostory, které využívá naše školní družina. Naši žáci budou dočasně v prostorách tříd,” podotkl Ladislav Gróf, ředitel ZŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín. 

Družina poskytne školce útočiště v podobě několika samostatných heren a dokonce i malé tělocvičny. 

“Budeme mít prostory jak pro tělovýchovné činnost, tak pro spaní a vzdělávací aktivity. s šatnami a zabezpečeným vchodem, takže naprosto dostačující,” reagovala Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Také samotná budova této základní školy je ale během léta částečným staveništěm. Oprava zázemí před tělocvičnami by ale měla do prvního září skončit. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy