Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historickým autobusem po technických památkách

Do turistického projektu Technotrasy, který je myšlenkou Moravskoslezského kraje, se zapojil i Nový Jičín. Zájemce proveze po svém průmyslovém dědictví historickým autobusem.

Technotrasa je projektem, který vznikl v roce 2012, a má popularizovat průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje. Nový Jičín do něj přispěje projížďkou městem s průvodcem s názvem Den pro klobouk.   

“Komentovaná projížďka je zaměřena především na technické památky města. Návštěvníci se blíže seznámí s historií kloboučnických továren, které na území Nového Jičína dříve bývaly, a také s dalšími průmyslovými firmami, jako byla tabáková továrna a podobně,” uvedla Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.  

Po těchto místech proveze zájemce historický autobus značky Tatra z roku 1929. Prohlídka bude trvat  zhruba hodinu a půl, zakončena je pak návštěvou vily Hugo Hückela, kde je dnes mateřská škola.

“Poté ještě bude následovat samotná prohlídka expozice klobouků, kde se návštěvníci seznámí s technologickým postupem výroby klobouků. Exkluzivně poprvé jim umožníme, že si budou moci sami vyrobit na funkčním mini parním stroji svůj mini klobouček a odnést si jej domů na památku,” dodala Kristýna Zetková.   

Akce se koná v sobotu 27. července. Projížďky se uskuteční dvě, v 10 a 13 hodin. Rezervovat si místo lze v Návštěvnickém centru, buď osobně, nebo prostřednictvím formuláře na webu centra. 

A vypravit se zájemci mohou i na jiná místa, celkem letos v rámci Moravskoslezského kraje figuruje v Technotrase 14 subjektů. 

“V rácmi technotray probíhá i soutěž, kdy každý účastník sbírá na jednotlivých místech razítka. Následně může získat věcnou cenu, Deník technotrsáka, tričko, plecháček, placku nebo tašku,” podotkla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

K dalším stanovištím Technotrasy patří například ostravský Důl Michal, Dolní Vítkovice s Landek Parkem, ale také mlýn Wesselsky u Oder,  mlýn v Bartošovicích nebo vápencový lom Kotouč ve Štramberku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy