Historickým autobusem po technických památkách

Do turistického projektu Technotrasy, který je myšlenkou Moravskoslezského kraje, se zapojil i Nový Jičín. Zájemce proveze po svém průmyslovém dědictví historickým autobusem.

Technotrasa je projektem, který vznikl v roce 2012, a má popularizovat průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje. Nový Jičín do něj přispěje projížďkou městem s průvodcem s názvem Den pro klobouk.   

“Komentovaná projížďka je zaměřena především na technické památky města. Návštěvníci se blíže seznámí s historií kloboučnických továren, které na území Nového Jičína dříve bývaly, a také s dalšími průmyslovými firmami, jako byla tabáková továrna a podobně,” uvedla Kristýna Zetková, Turistické informační centrum Nový Jičín.  

Po těchto místech proveze zájemce historický autobus značky Tatra z roku 1929. Prohlídka bude trvat  zhruba hodinu a půl, zakončena je pak návštěvou vily Hugo Hückela, kde je dnes mateřská škola.

“Poté ještě bude následovat samotná prohlídka expozice klobouků, kde se návštěvníci seznámí s technologickým postupem výroby klobouků. Exkluzivně poprvé jim umožníme, že si budou moci sami vyrobit na funkčním mini parním stroji svůj mini klobouček a odnést si jej domů na památku,” dodala Kristýna Zetková.   

Akce se koná v sobotu 27. července. Projížďky se uskuteční dvě, v 10 a 13 hodin. Rezervovat si místo lze v Návštěvnickém centru, buď osobně, nebo prostřednictvím formuláře na webu centra. 

A vypravit se zájemci mohou i na jiná místa, celkem letos v rámci Moravskoslezského kraje figuruje v Technotrase 14 subjektů. 

“V rácmi technotray probíhá i soutěž, kdy každý účastník sbírá na jednotlivých místech razítka. Následně může získat věcnou cenu, Deník technotrsáka, tričko, plecháček, placku nebo tašku,” podotkla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

K dalším stanovištím Technotrasy patří například ostravský Důl Michal, Dolní Vítkovice s Landek Parkem, ale také mlýn Wesselsky u Oder,  mlýn v Bartošovicích nebo vápencový lom Kotouč ve Štramberku.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků