Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín řeší, jak dostat bezdomovce z centra. Přespávají v keřích a znečišťují veřejné plochy

Nový Jičín bojuje s bezdomovci v centru města. Ti nepřizpůsobiví přespávají v keřích, znečišťují veřejné plochy odpadky i vykonáváním své fyziologické potřeby.

Problémové občany bez domova má téměř každé město. Možností, jak vyřešit negativní jevy spojené s jejich chováním, jsou omezené. Na území Nového Jičína se teď pohybuje asi 50 těchto lidí. Nejčastěji vysedávají nebo polehávají na veřejných prostranstvích v centru.

“Tyto prostory nám znečišťují, vykonávají zde základní fyziologické potřeby, vyhazují odpadky,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Nejpalčivější problém nastal v parčíku u České spořitelny, kde se scházelo i 15 bezdomovců. Technické služby místo vyklidily, odvezly odpad, matrace, ořezaly keře a odstranily lavičky. 

“Lidi bez domova prostě mají rádi to, že jsou v centru. Mají to blízko do obchodu, mají to blízko k lidem a mohou zkusit vyptat nějaké peníze,” podotkl Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín.  

“Nějakým způsobem můžeme reagovat, ale pouze v případech, kdy tito lidé  bez domova pijí alkohol na místech, kde je to zakázané, obtěžují občany nebo se vzájemně napadají,” reagovala Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

“Tito lidé jsou bez  hodnot i bez finanční hotovosti, takže v přestupkovém řízení by nikdy nedošlo k tomu, že by pokutu zaplatili,” uzavřel starosta.  

Snahou města, po dohodě s Charitou, je přimět lidi bez domova, aby se zdržovali v blízkosti azylového domu, kde jsou pro ně zajištěny služby.  Prostory, kde se nyní často vyskytují, budou dále intenzivně monitorovat strážníci.
Mgr. Svatava Trčková - notářka
Nový Jičín
od 17 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KAXL s.r.o.
Bílovec
od 18 800 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Bohumila Šuterová - pekárna Štramberk
Štramberk
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků