Parkování pod drobnohledem. V Novém Jičíně zpracovávají podrobnou studii

Nový Jičín zpracovává koncepci parkování. Zmapuje počet odstavných ploch, jejich kapacitu a vytíženost. Dokument má ukázat, kde jsou rezervy a zda město potřebuje i parkovací dům.

Kolik je v Novém Jičíně míst k odstavení vozidel, jak jsou během dne vytížena, kde je možné ještě parkoviště rozšířit?  Na tyto a další otázky má odpovědět koncepce parkování, kterou radnice zadala zpracovat odborné firmě.  

“Jedním z výstupů by mělo být i zvážení potřebnosti postavení parkovacího domu, protože je to také věc, o které Nový Jičín uvažuje. Ale ta koncepce by měla říct, jestli to bude potřeba nebo zda existuje levnější vhodnější řešení, které by ho mohlo nahradit,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Podstatnou částí koncepce bude i komunikace s veřejností, výsledkem má být průzkum dopravního chování. 

“Do něho by mělo být vybráno 300 domácností, u kterých se dodavatelská firma zaměří na to, jak často jezdí po městě autem, kde parkují, kolik vozidel rodina používá, jaké má potřeby a kde pociťuje nedostatky,” doplnila Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín

Lidé obecně vnímají největší problémy s parkováním v centru města a v sídlištích. 

“No, nic moc. Ještě že mám parkovací místo zaplacené, takže alespoň jedno mám jisté,” podotkl jeden z novojičínských řidičů. “V mezích normy, někdy to bývá horší, záleží na tom, který je den,” přidala se další řidička na centrálním parkovišti.. 

Koncepce parkování má být hotova počátkem roku 2020. Důležitým požadavkem města je, aby ctila životní prostředí a co nejméně zasáhla do stávající zeleně. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků