Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Nastoupil do nového vlaku, stačí jen řídit." Novojičínská radnice má nového tajemníka

Radnice má od poloviny srpna nového tajemníka. S nadsázkou řečeno “úředník všech úředníků” tu velí téměř dvěma stovkám zaměstnanců a sleduje také soulad požadavků samosprávy a státní správy.

Městský úřad od července částečně změnil strukturu svých odborů. Některé velké agendy rozdělil na dvě části.Po ukončeném procesu změn se 12. srpna ujal své role také nový tajemník. Jarmilu Absolonovou vystřídal na této pozici Josef Solanský. 

“Přišel jsem z Kopřivnice, kde jsem působil dlouhá léta jako vedoucí odboru správních činností. Po nějakou dobu jsem vykonával i funkci tamního tajemníka,” sdělil Josef Solanský, tajemník MěÚ Nový Jičín.   

“Tajemnické místo zůstává absolutně stejné. Úřad už je po reorganizační změně, tudíž pan tajemník nastoupil do toho nového vlaku, stačí jen řídit,” podotkl  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Tajemník je vedoucím všech zaměstnanců úřadu, kterých je v tuto chvíli okolo 190, má tedy  na starosti personální záležitosti. Dále je ze zákona jeho povinností plnit úkoly, které mu uloží starosta města, rada a zastupitelstvo. Sleduje také soulad požadavků samosprávy ve vztahu k výkonu státní správy.  

“Měl jsem příležitost navštívit všechny odbory a budovy, zabralo mi to dva dny. Od 1. července došlo k velké organizační změně, došlo i k výměně na určitých pozicích vedoucích odborů. Došlo i ke stěhování z kanceláří do kancelář, nastavily se nové kompetence, nové procesy a po nějakém čase uvidíme, jak to bude fungovat,” uvedl nový tajemník úřadu. 

Jedním z prvních úkolů nového tajemníka tak bude přijmout ještě tři klíčové pracovníky. 

“Nemáme ještě v tuto chvíli obsazeno místo vedoucího odboru rozvoje a investic, odboru bytového a také je vyhlášeno výběrové řízení na právníka města. Není úplně jednoduché, s ohledem na aktuální trh práce, tato místa obsadit,” konstatoval Josef Solanský. 

Ve vztahu k veřejnosti by chtěl Josef Solanský rozšířit rezervační systém na více odborů města. Možnost objednat se na jednání s úředníkem nyní funguje například pro vyřízení občanského průkazu nebo cestovního dokladu.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail