Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Večerní město patřilo inline bruslařům, kroužili ulicemi za plného provozu

Večerní vyjížďky inline bruslařů patří už tradičně k novojičínskému létu. Pohodové jízdy ulicemi města také letos absolvovaly desítky sportovních nadšenců. Ta poslední se pojede ještě počátkem září.

Kontrola bezpečnostních reflexních prvků je automatickým krokem, který předchází startu akce HEPA BladeNight Nový Jičín. Večerní vyjížďky inline bruslařů se tu jezdí už devátým rokem, ta ke konci srpna byla letošní třetí. 

“Pojedeme tradiční trasu. Vyjíždíme od zimního stadionu po Palackého ulici k Lidlu, potom pokračujeme až na Bezručovou ulicli, dále směrem na Svatopluka Čecha, kolem Autopalu po Suvorovově dolů. Odtud jedeme zpět na Bezručovou ulici. Uvidíme, kolik nás bude, kolik koleček zvládneme, většinou jezdíme tři kolečka,” uvedl Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce. 

Kolona bruslařů doplněná o skateboardisty a cyklisty mohla také poprvé vychutnat loni opravený hladký povrch silnice mezi kruhovými křižovatkami. Aby si vyjížďku, která se jede za plného provozu, všichni užili bez karambolů, na to dohlíželi strážníci městské policie. 

“Jsme domluveni s Fokusem a HEPOU na určitých bodech, kde zastavíme, aby se bruslaři zase mohli sjet dohromady a vcelku pokračovat dále. Dohlížíme na to, aby rychlost nebyla vysoká, aby všichni stíhali nasazené tempo. Jezdí tam nejen dospělí lidé, ale i děti v doprovodu starších, a náctiletí,” podotkl Pavel Boháč, MP Nový Jičín.

“Jedeme bezpečně, nehrotíme to, není to závod, je to vyjížďka na pohodu,” přidal se Pavel Sedlář. 

Letošní poslední vyjížďka je plánována ještě na počátek září. Nejen inline bruslaři se sejdou opět ve čtvrtek 5. v osm hodin večer u horního parkoviště zimního stadionu. Děti do 15let musí přijet povinně s přilbou.   

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JRG CARGO plus s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry