Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Discgolfisté z Nového Jičína jsou v reprezentačním týmu, na MS skončili pátí

Discgolfisté z novojičínského klubu se prosadili v české reprezentaci a zúčastnili se mistrovství světa v Estonsku. V rámci týmové soutěže skončili na 5. místě.

Novojičínský discgolfový klubu Moravian Gators je kolébkou tohoto sportu u nás. Jeho členové se teď zúčastnili týmového mistrovství světa v Estonsku, kde v konkurenci 17 družstev vybojovali 5. místo.  

“Pro český  discgolf je to určitě úspěch velký, i když, samozřejmě jako každý tým, který tam přijel, jsme asi mysleli i na lepší výsledek. Nicméně 5. místo bylo skvělé. A z pohledu klubu Moravian Gators to je úplně výborné, protože dva z šesti, třetina nejlepších hráčů v republice, byla z našeho klubu,” uvedl Kryštof Novák, Moravian Gators Nový Jičín, kapitán reprezentace. 

“Tam to bylo hlavně o týmu, takže celému týmu se dařilo dobře, ale i mi osobně. Cítil jsem, že hraji vůbec nejlépe za tento celý rok,” podotkl Bohdan Bílek, Moravian Gators Nový Jičín, člen reprezentace.  

Bohdan Bílek je také juniorským mistrem Evropy a trojnásobným juniorským mistrem střední Evropy v discgolfu. Díky svým úspěchům se loni mohl zúčastnit největšího světového turnaje ve Spojených státech. Druhý novojičíňák, Jakub Dostál, si na mistrovském šampionátu užil svou reprezentační premiéru. 

“Mé pocity jsou převážně pozitivní, protože se mi hra docela dost dařila. Z prvních dvou hracích dnů jsem byl stoprocentní na úspěšnost,” konstatoval Jakub Dostál, Moravian Gators Nový Jičín, člen reprezentace.  

Bezprostředně po návratu z Estonska čekalo Jakuba Dostála mistrovství ČR a má nakročeno k vítězství 1. discgolfové ligy. Závěrečný turnaj soutěže se odehraje na konci  září právě v domácím prostředí na zdejším kopci Svinec. O týden dříve, od 20. do 22. září tu proběhne také Mistrovství střední Evropy v discgolfu. 

“Chtěl bych, aby lidé v Novém Jičíně co nejvíce hráli discgolf. Aby klidně za námi kdykoliv na hřiště přišli, ptali se nás, co to je, jak se to hraje my jim rádi vše vysvětlíme a přivítáme je mezi sebe,” uzavřel předseda novojičínského discgolfového klubu Kryštof Novák. 

  Nadšenci tohoto sportu z klubu Moravian Gators se pravidelně schází na Discgolfparku Bocheta u ulice Bohuslava Martinů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy