Zvládli byste čtyři dny za stolem? Hráči na Deskobraní v Novém Jičíně to vydrželi

Jedno z největších Deskohraní na severu Moravy se konalo v Novém Jičíně. V průběhu čtyř dnů si tu přišlo zahrát stolní hry téměř tisíc dětí i dospělých.

Čtyřdenní maraton deskových her se v Novém Jičíně konal letos potřetí a zájem o něj byl obrovský. První dva dny byly určeny zejména školám, další už pro kohokoliv z veřejnosti. 

“Je tady zhruba kolem 200 her, jako každý rok, s tím, že každý rok jsou ty hry trošinku jiné. Některé jsou samozřejmě stálice, ale přibývá i spousta nových her,” uvedl Josef Pustka, pořadatel Deskohraní. 

“Ráda hraji Superšpiona,” prozradila asi desetiletá dívka. “Teď hrajeme hru, ve které musíme poznat správné zvuky,” předala se vedle sedící kamarádka.  “Musíme to poskládat správně podle návodu,” ukázal další hru chlapec. 

Herní pravidla pomáhalo na místě vysvětlovat  přes dvacet instruktorů. 

“Kdo se ubrání, má svůj bod a pokračuje to dál. Doberou se karty a pořád tak dokola,” popsala jednu z her Eliška Trefilová, instruktorka her.  

“Teď jsou tu spíše jednodušší postřehové hry, kdežto odpoledne sem chodí pokročilejší hráči, tak vytahujeme složitější hry,” podotkl organizátor akce.  

Festival deskových her se konal v prostorách Střediska volného času Fokus. Právě pod jeho hlavičkou se už třetím rokem příznivci hráčských strategií schází pravidelně jednou týdně i v rámci zájmového kroužku. 
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 18.10. 7:05
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Věra Žůrková
Nový Jičín
od 19 500 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu