Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zvládli byste čtyři dny za stolem? Hráči na Deskobraní v Novém Jičíně to vydrželi

Jedno z největších Deskohraní na severu Moravy se konalo v Novém Jičíně. V průběhu čtyř dnů si tu přišlo zahrát stolní hry téměř tisíc dětí i dospělých.

Čtyřdenní maraton deskových her se v Novém Jičíně konal letos potřetí a zájem o něj byl obrovský. První dva dny byly určeny zejména školám, další už pro kohokoliv z veřejnosti. 

“Je tady zhruba kolem 200 her, jako každý rok, s tím, že každý rok jsou ty hry trošinku jiné. Některé jsou samozřejmě stálice, ale přibývá i spousta nových her,” uvedl Josef Pustka, pořadatel Deskohraní. 

“Ráda hraji Superšpiona,” prozradila asi desetiletá dívka. “Teď hrajeme hru, ve které musíme poznat správné zvuky,” předala se vedle sedící kamarádka.  “Musíme to poskládat správně podle návodu,” ukázal další hru chlapec. 

Herní pravidla pomáhalo na místě vysvětlovat  přes dvacet instruktorů. 

“Kdo se ubrání, má svůj bod a pokračuje to dál. Doberou se karty a pořád tak dokola,” popsala jednu z her Eliška Trefilová, instruktorka her.  

“Teď jsou tu spíše jednodušší postřehové hry, kdežto odpoledne sem chodí pokročilejší hráči, tak vytahujeme složitější hry,” podotkl organizátor akce.  

Festival deskových her se konal v prostorách Střediska volného času Fokus. Právě pod jeho hlavičkou se už třetím rokem příznivci hráčských strategií schází pravidelně jednou týdně i v rámci zájmového kroužku. 
NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků