Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské včely zamířily do školních tříd. Novojičínští školáci zažili netradiční hodinu

Nový Jičín má zhruba dva roky své městské včely. Kromě výroby medu slouží také jako výukový materiál. Ve skleněném úlu se dostávají přímo k dětem do školních tříd.

Ve 2. A Základní školy Komenského 66 to hučelo jako v úle, a to doslova. Přímo ve třídě stál skleněný přenosný domov pro včely, který dětem přinesl v rámci přednášky ukázat správce městských včel. Chová je v Lesoparku Skalky. 

“Součástí toho projektu bylo zakoupení skleněného úlu pro potřeby výuky. Dnes jsme právě ty živé včelky i s královnou a s tím, jak to v tom úle vypadá, chtěli představit dětem základních škol,” sdělil Jiří Schindler, včelař a správce městských lesů v Novém Jičíně. 

“V rámci prvouky se bavíme o hmyzu, takže pro děti je akce velice přínosná. Oceňuji hlavně to, že se setkají s něčím, co my jim ve škole neposkytneme. Vidí, jak to v úle funguje, všechno si ohmatají, očichají si plástve a myslím, že je to velice zaujalo,” podotkla Zita Nejezchlebová, učitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.    

Využít přednášku městského včelaře mohou i další školy. Přímo na Komenské 66 si ji postupně vyslechly tři třídy. 

“Rád bych popularizoval včelařství jako takové, protože včelek je málo a včelařská populace stárne. Takže je to příležitost prezentovat včelařství na školách,” dodal Jiří  Schindler. 

Město má své včely dva roky. Původní čtyři včelstva nedávno rozšířilo o další čtyři nová. Letošní snůška medu z luk Lesoparku Skalky čítá 90 kilogramů. Radnice jej používá k propagaci město, k dostání je v Návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy