Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deskohraní bylo tréninkem postřehu i logiky

Jedno z největších Deskohraní na severu Moravy se konalo v Novém Jičíně. V průběhu čtyř dnů si tu přišlo zahrát stolní hry téměř tisíc dětí i dospělých.

Čtyřdenní maraton deskových her se v Novém Jičíně konal letos potřetí a zájem o něj byl obrovský. První dva dny byly určeny zejména školám, další už pro kohokoliv z veřejnosti. 

“Na letošní ročník je hlášeno kolem 750 dětí ze škol, zo znamená, že celé čtvrteční a páteční dopoledne tu bude nonstop kolem 150 dětí. Odpoledne samozřejmě může přijít veřejnost a také v sobotu a v neděli,” uvedl Josef Pustka, pořadatel Deskohraní. 

“Je tady zhruba kolem 200 her, jako každý rok, s tím, že každý rok jsou ty hry trošinku jiné. Některé jsou samozřejmě stálice, ale přibývá i spousta nových her,” dodal pořadatel akce. 

“Ráda hraji Superšpiona,” prozradila asi desetiletá dívka. “Teď hrajem hru, ve které musíme poznat správné zvuky,” předala se vedle sedící kamarádka.  “Musíme to poskládat správně podle návodu,” ukázal další hru chlapec. 

Herní pravidla pomáhalo na místě vysvětlovat  přes dvacet instruktorů. 

“Kdo se ubrání, má svůj bod a pokračuje to dál. Doberou se karty a pořád tak dokola,” popsala jednu z her Eliška Trefilová, instruktorka her.  

“Teď jsou tu spíše jednodušší postřehové hry, kdežto odpoledne sem chodí pokročilejší hráči, tak vytahujeme složitější hry,” podotkl organizátor akce.  

Novojičínské Deskohraní patří k TOP akcím na severu Moravy, možná je počtem her a účastníků i skutečně největším. Vzniklo právě díky hráčské vášni hlavního organizátora. 

“Začalo to tím, že jsme sám začal hrát deskové hry. Postupně jsem jich nashromáždil větší množství, vybudoval jsem si takovou sbírku, a řekl jsem si, že by nebylo špatné udělat takový festival pro lidi a nalákat je i do kroužku. V podstatě, abych si měl s kým hrát,” pousmál se Josef Pustka.  

Festival deskových her se konal v prostorách Střediska volného času Fokus. Právě pod jeho hlavičkou se už třetím rokem příznivci hráčských strategií schází pravidelně jednou týdně i v rámci zájmového kroužku. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků